Wpis z mikrobloga

Z pokojami jest tak samo?


@ProbablyHappy: tzn z pokojami masz też castingi oglądałem 6 pokoi w 5 były castingi, z czego w tych castingach dla mnie tylko jeden (wspolokator+mieszkanie) był spoko gościem na poziomie, wczoraj byłem oglądać pokój 22m za 1500 i to wynajmuje agencja (oprowadzała mnie Ukrainka co tam mieszka) i o ile pokój był spoko, bo nie mam jakichś wymagań z kosmosu to bardzo stare mieszkanie i toalety z
Mając mieszkanie za kilkaset tysięcy złotych albo i lepiej normalna sprawa, że każdy chce się zabezpieczyć i wynająć je jak najlepiej (nie koniecznie najdrożej). Ustawa o ochronie lokatorów to straszna #!$%@? jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@robertx: ja to rozumiem i w pełni popieram, ale jeśli ja oferuje płatność z góry za 3 czy 6 pierwszych miesięcy, to chyba daje jasny komunikat, że jestem poważnym wynajmującym :).
ale jeśli ja oferuje płatność z góry za 3 czy 6 pierwszych miesięcy, to chyba daje jasny komunikat, że jestem poważnym wynajmującym :)


@KondominiumKatoSocjalistyczne: Nie - dajesz jasny komunikat, że jesteś zdesperowany xD

Jak chcesz narobić sobie plusów u ewentualnego wynajmującego to wyciągnij z pracy jakieś zaświadczenie o zatrudnieniu, ile czasu tam pracujesz, może Ci jakąś opinie jeszcze napiszą. Jak masz referencje z poprzednich miejsc gdzie wynajmowałeś (tak, jest coś takiego)
@KondominiumKatoSocjalistyczne: Proponując hajs z góry za 3 czy 6 miesięcy brzmisz trochę jakbyś teraz miał pieniądze a za kilka miesięcy to nie wiadomo co będzie . Słysząc coś takiego mi jako właścicielowi mieszkania zapaliła by się w głowie lampka, może nie czerwona ale pomarańczowa na pewno
Proponując hajs z góry za 3 czy 6 miesięcy brzmisz trochę jakbyś teraz miał pieniądze a za kilka miesięcy to nie wiadomo co będzie . Słysząc coś takiego mi jako właścicielowi mieszkania zapaliła by się w głowie lampka, może nie czerwona ale pomarańczowa na pewno


@robertx: ja #!$%@? to chyba powinienem proponować na 12msc z góry, bo w sumie mnie stać, ale nie sądziłem, że ktoś coś takiego może pomyśleć xD
oferując taką płatność z góry powodujesz, że ludzie się zastanawiają, czemu nie odpowiadają Ci warunki zaproponowane przez nich. I wolą wziąć kogoś, kto nie będzie od początku kombinował.


@chaczapuri: mi ich warunki odpowiadają, kombinował? Jak mówię że bez problemu mogę zapłacić za wiele miesięcy z góry to pokazuje, że jestem poważnym kandydatem i mogę nawet zaoferować im lepsze warunki dla nich ()

Ciekaw jestem skąd jesteście, może
@KondominiumKatoSocjalistyczne: Dokładnie tak jest jak pisze @chaczapuri: ( ͡° ͜ʖ ͡°) W posiadaniu nieruchomości na wynajem nie chodzi o to, żeby dostać większy zastrzyk gotówki na raz (bo po cholerę) tylko żeby mieć świadomość, że nieruchomość jest w dobrych rękach i można spać spokojnie bo pieniądze będą wpływały nam na konto regularnie a wynajmujący nic nie #!$%@? :)
@KondominiumKatoSocjalistyczne tak się składa że siedzę w tym od kilku lat (wynajmuje mieszkania w imieniu wujka). Chciałbym żeby było jak piszesz.

A z strony wynajmującego wygląda to tak - wystawiam ogłoszenie, piszę do mnie ok 50 osób. Połowa nie czyta ogłoszenia i odpada na start. Z pozostałych 25 umawiam się może z 15 na oglądanie. Na oglądanie przychodzi od 0 do 5 osób. Pozostali którzy się umówili i nie przyszli albo dają
@KondominiumKatoSocjalistyczne wynajmuje cały czas od kilku lat.

Był bum jak wybuchła wojna. Teraz jest jakieś 20% chętnych więcej niż przed covidem. Niestety najwięcej jest osób pochodzenia afrykańskiego i arabskiego. Najchętniej wynajmuje Polakom > Białorus i Ukraina > Turcja i arabowie > pozostali