Wpis z mikrobloga

Pimpka zabrałyśmy w grudniu, po tej posesji luzem biegały nieźle wyglądające psy w typie pekińczyka ale 10 letni kundel najwidoczniej zasłużył na inne traktowanie w mniemaniu właściciela. Blaszana buda bez jakiejkolwiek wyściółki i łańcuch bezpośrednio na szyi.
To cudowny, wesoły i bardzo proludzki psiak. Telefony w jego sprawie dzwoniły do pierwszej w nocy ale tymczas zdecydował o zostawieniu Pimpka na stałe. Teraz nazywa się Bigos i w końcu ma prawdziwy dom ()

Józio i Jagoda też zadomawiają się coraz bardziej.

Największe nasze zmartwienia to teraz Florek i Leosia.

Leosi leczenie kosztowało już prawie 3600zł, ma w płucach trzy szczepy bakterii wrażliwych na różne antybiotyki. Trzeba mądrze pociągnąć jej antybiotykoterapię, żeby z tego wyszła.
na jej zrzutce niecałe 2k , jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Leosia w przyszły weekend pojedzie do nowego domu i tam będzie kontynuować leczenie.

Florek po blisko miesiącu leczenia też został skierowany na bronchoskopię, kolejne 700zł a możliwe, że tak jak w przypadku Leosi będzie potrzebne też rtg i echo serca.

tu zrzutka Florka

Przy okazji Dionizy pojedzie na konsultację z fizjoterapeutą. Niestety wyniki poziomu wit b12 w normie. Całą jego historię będą konsultować mądre głowy z Olsztyna ale już nie mam chyba nadziei na wyciągnięcie go ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Szukamy tez miejsca dla trójki niewielkich psów, które planujemy odebrać w przyszłym tygodniu ze złych warunków - to młode psiaki, samce, nie mają nawet roku (nie mam zdjęć :(). W sprawie psów będzie prowadzone postępowanie więc szukamy domów tymczasowych, najlepiej na terenie mazowieckiego w odległości max 200km od Zwolenia.

Na dwóch siedliskach mamy rozstawione klatki łapki, ale zostały najbardziej uparte sztuki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pieszkotem

Wołam użytkowników, którzy zaplusowali następujący wpis lub komentarz:
https://www.wykop.pl/wpis/66851713

źródło: comment_16736893004cefuxF8kc1tq4ik17YcmT.jpg
  • 71
Skoro "śmierdzące kundle" są nic nie warte to dlaczego masz taki ból dupy gdy ktoś je zabiera?


@AntyKuc: bo ja mam je w dupie i dla mnie są nic nie warte, ale mimo wszystko jest to czyjaś własność. Tym się różni cywilizowany człowiek od pospolitego złodzieja, albo komunisty, że szanuje cudzą własność.
@RozklapichaKlosemSmyrana:

Tym się różni cywilizowany człowiek od pospolitego złodzieja, albo komunisty, że szanuje cudzą własność.

Cywilizowany człowiek od podczłowieka różni się tym, że nie jest obojętny na krzywdę żyjącego stworzenia, tylko dlatego, że to "czyjaś własność".
@chixi: kolejna polska głupota do kolekcji. W normalnych krajach takie zwierzęta są masowo i humanitarnie usypiane, a u nas marnuje się zasoby (czas, pracę, pieniądze) na podtrzymywanie ich przy życiu. A później się dziwicie dlaczego jest u nas taki syf ze wszystkim.
@chixi hodowlane też powinny być kastrowane. Nie wie czy zdajesz sobie sprawę ale psy hodowlane są zmuszane do kazirodztwa i tego nie upilnujesz a psy które rodzą się z wadami są legalnie usypiane. Więc proszę nie kłam i mieszańce zawsze żyją dłużej ciekaw dlaczego co nie?
@chixi w rzeczywistości. Chcesz powszechnej kastracji zwierząt hodowlanych czyli kundli. A zarazem chronisz zwierzęta przed cierpieniem. Pomijając fakty! Że hodowlane zwierzęta gorzej cierpią niż hodowlane co gorsza rodzą się z wadami genetycznymi z powodu kazirodztwa i są legalnieusypiane przez hodowców a mówisz ,że usypianie jest nielegalne... . Czemu z tym nie walczycie to mnie najbardziej zastanawia.
@chixi jest coś jeszcze i to jest najgorsze. Czemu nie ratujecie rasowych psów? Którzy właściciele wolą wydać na uśpienie niż leczenie psa? Bo koszty leczenia rasowych psów czasami przewyższają cenę nowego psa? Pewnie temat wam znany ale coś cicho na ten temat jest z waszej strony.
@Usunelem_Konto: od kwietnia, czyli początku stowarzyszenia nie mieliśmy przypadku rasowego psa (tj.psa z rodowodem), nie wiem skąd założenie ze gdyby się trafił to byśmy nie ratowali
@chixi skąd macie dane , że 10 lat na łańcuchu był? Tak serio pytam bo ja tu widzę wyłudzenie pieniędzy i kradzież nic więcej. Gdyby właściciel tego psa był ogarnięty to by nawet wam policja by nie pomogła. Bo możecie odebrać psa w skrajnych przypadkach a ja tutaj takiego czegoś nie widzę.