Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś dobrą książkę o inżynierii finansowej, napisaną przystępnym językiem, w której treść jest ważniejsza od formy? Celowo pytam o książkę a nie wideo. Chcę jakoś zrozumieć te powiązania między dodrukiem pieniądza, kruszcami, nieruchami, demografią, podatkami itp. Może być po angielsku. Mam małą wiedzę o ekonomii. Te książki Tradera21 się nadają? Dzięki. #ekonomia #kryptowaluty #nieruchomosci
  • 11
@Bed_Kriczer: Psychologia Pieniędzy Morgan Housel, książka o samych podstawach, wpływie psychiki na inwestycje, ma bardzo niski próg wejścia, krótkie rozdziały i same konkrety. Polecam zacząć od niej.
@arnoldinho71: Osobiście polecam unikać książek influencerów, to zawsze jest wiedza odtwórcza a nie jakaś odkrywcza. Szkoda czasu, zamiast tego można ogarnąć kilka książek światowej sławy autorytetów.
Mnie interesuje nie tyle nawet zarabianie co unikanie strat a przede wszystkim zrozumienie mechanizmów. Jakie są cykle. Skąd się biorą. Jak odczytywać zbliżające się kryzysy. Jeśli widzę w necie byłego ministra finansów Niemiec który twierdzi że Covid musiał być wywołany bo system się nie spinał i lepszy jest upadek kontrolowany niż niekontrolowany to ja chcę wiedzieć o czym on mówi, na jakich wykresach to widać. Tego typu rzeczy. O której godzinie zawierać
@Bed_Kriczer: Polecam w temacie książkę Niall Ferguson "Historia pieniądza". Czyta się jak dobry thriller i nie wymaga wiedzy specjalistycznej. Są opisane bańki na nieruchomościach, na dot domach, inflacja, obligacje, fundusze hedgingowe , system ubezpieczeń i wiele rzeczy które powodują że w jednym miejscu na ziemi mieszka się w chatce z gliny a w drugim w drapaczu chmur.