Wpis z mikrobloga

Chyba za dużo wymagam od ludzi. Albo od siebie. Kiedy wprost szukałam u innych milosci to nigdzie jej nie dostałam poza rodzicami. Wszyscy wkoło mi tylko gadali „ciesz się tym co masz” zamiast „kochamy cię”. A mam tylko rodziców. Oni sami czyli reszta rodziny maja dzieci, mężów, wnuki, przyjaciół. Mi została tylko miłość ojca i matki, wigilia w 3 osoby, jedzenie z biedronki we trójkę. A jak któreś z nich umrze to już w ogóle będzie festiwal smutku. A jak umrą oboje to już będzie... ( ͡° ʖ̯ ͡°) . #zalesie #rodzina #logikarozowychpaskow
  • 20
@tesknilam_: Z rodziną to najlepiej wychodzi się na zdjęciu.
Tak naprawdę to mamy tylko ojca i matkę.
Ewentualnie dziadków.
Reszta?
W życiu można się przejechać na nich. Zwłaszcza na rodzeństwie.
@tesknilam_: związki to też nie jest magiczna recepta na samotność, dochodzi trochę radości ale dochodzą też problemy, w pewnym momencie problemy mogą przeważać nad szczęściem i można nawet być z kimś x lat a czuć sie bardziej samotnym niż będąc samemu. musisz sie nauczyć żyć samemu, dopóki nie będziesz szczęśliwy sam ze sobą to jakiekolwiek wymuszanie interakcji z innymi ludźmi moim zdaniem nie ma sensu. a milosc to rzecz ulotna, mozesz
@Pan_Slon gadanie, wręcz nie wierzę, że nadal są ludzie piszący bzdury z kategorii "miłość sama cię znajdzie", to nie lata 60

@SC10n zawsze urzeka mnie, że najczęściej tezę że związki są przereklamowane rzucają ludzie którzy większość życia byli w jakimś związku
@witajswiecie: nie napisałem że związki są przereklamowane tylko że są plusy i minusy. ogólna moja teza jest taka że osoby którym doskwiera samotnośc idealizują zwiazki bo mysla że to rozwiązuje wszystkie problemy. część rozwiązuje, ale dochodzą nowe. mimo wszystko człowiek to stadne zwierze i jednak warto szukać tej intymności ale trzeba mieć realne oczekiwania których brakuje ludziom ktorym doskwiera samotność.
@SC10n: napisałeś, że "związki to też nie jest magiczna recepta na samotność", co samo w sobie nie jest prawdą, zdrowy związek jak najbardziej jest taką receptą

to trochę jak powiedzieć, że "posiadanie domu nie jest lekarstwem na bezdomność", bo da się ten problem rozwiązać inaczej, a generalnie to trzeba w nim sprzątać i to masa dodatkowych problemów

trzeba mieć realne oczekiwania których brakuje ludziom ktorym doskwiera samotność


@SC10n: co to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tesknilam_: nie można też uzależniać szczęścia od kogoś, nawet jak już się kogoś znajdzie bo ta osoba odchodzi i co wtedy? To nie jest rozwiązanie. Trzbeasz szukać szczęścia w sobie, nie opierać go na kimś. Wiem to trudne sam nie umiem.
gadanie, wręcz nie wierzę, że nadal są ludzie piszący bzdury z kategorii "miłość sama cię znajdzie", to nie lata 60


@witajswiecie: nie rozumiesz, rob swoje, kochaj siebie a będziesz kochany, nie szukaj milości na siłe bo wdepniesz w gówno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kochaj siebie a będziesz kochany


@Pan_Slon: i zdechnij w samotności, ale najlepiej tak by za bardzo nie rzucać się w oczy ludziom którzy dawali tego typu rady

wiadomo, ludzie którzy znajdują miłość, nigdy nie mają góry kompleksów, to się ABSOLUTNIE nie zdarza

nie ma innej drogi na znalezienie miłości niż wykazywanie inicjatywy i narażanie się na odrzucenie, sorry to jest jedyne realistyczne podejście do tematu, a nie jakieś głębokie myśli jak
@witajswiecie: Byłem #przegryw do 24 roku życia, kompletnie porzuciłem nadzieję na trzymanie za rękę ok. 20 po wielu nieudanych próbach. Potem się trafiła zainteresowana która sama mnie poderwała. Pierwsze kilka miesięcy to był największy haj emocjonalny mojego życia i działało 100x lepiej niż antydepresanty od psychiatry. Po kilku miesiącach jednak pojawiły się problemy o których @SC10n: wspomina i skończyłem jeszcze bardziej samotny niż kiedykolwiek wcześniej, ale przynajmniej zmusiło mnie to
i zdechnij w samotności, ale najlepiej tak by za bardzo nie rzucać się w oczy ludziom którzy dawali tego typu rady

wiadomo, ludzie którzy znajdują miłość, nigdy nie mają góry kompleksów, to się ABSOLUTNIE nie zdarza

nie ma innej drogi na znalezienie miłości niż wykazywanie inicjatywy i narażanie się na odrzucenie, sorry to jest jedyne realistyczne podejście do tematu, a nie jakieś głębokie myśli jak od buddyjskiego mnicha typu "zajrzyj w swoje
Każdy powinien to przejść jako kamień milowy w rozwoju psychicznym człowieka. To że wielu nawet nie przepracuje tej idealizacji związku z kobietą to niestety dramat naszych czasów.


@PfefferWerfer: a kto tu mówi o jakiejś idealizacji, nie wiem w jakim wieku jesteś aktualnie skoro piszesz o doświadczeniach z 24 roku życia, ale po 30 generalnie większość ludzi zaczyna powoli coraz bardziej skupiać się na kwestiach wewnątrzrodzinnych, dla tych którzy są sami oznacza
ględzisz jak stary janusz ktory musi miec grazynkę przy boku bo swiat się zawali


@Pan_Slon: lubię merytoryczne odpowiedzi na zarzuty, nie wyjaśniłeś szczególnie jakim cudem ludzie którzy nie szczególnie "kochają sami siebie" znajdują jednak tą miłość

tak jakby o zgrozo był to pusty slogan i nie miało to żadnego znaczenia
jakim cudem ludzie którzy nie szczególnie "kochają sami siebie" znajdują jednak tą miłość


@witajswiecie: moze jednak kocha bardziej niz się to Tobie wydaje, możliwe że Ty, na tym polu masz jakiś kłopot