Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków, w szczególności #uk #irlandia #islandia

Jaki osuszacz powietrza? Czy warto? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Wilgotność tutaj przez cały rok jest jaka jest, a prywatnie nie jestem fanem hodowania grzybów w domu. Niektórzy lubią, ale ja nie

Kot dla atencji

#koty #budowadomu #emigracja #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #elektronika domowa
Pobierz Atreyu - Pytanie do mirków, w szczególności #uk #irlandia #islandia

Jaki osuszacz ...
źródło: comment_1673665055Z7TuDdzogWvDZdeQGSX6JP.jpg
  • 35
@Atreyu: garść mojej wiedzy w temacie.

Wilgotność jest wartością względną, 80% przy 17°C a 80% przy 23°C to dwie różne "ilości wilgoci"

Ogólnie warunków na Islandii nie znam, ale zazwyczaj nie potrzebujesz osuszacza, tylko dobrej wentylacji - jeżeli potrzebujesz to dom jest źle zbudowany. Ratować można ruchem powietrza i wietrzeniem (krótko ale intensywnie).

Osuszacz żeby był skuteczny musi pracować długo, ktoś tam pisał że odpala na godzinę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Atreyu: Miałem EBAC był kozacki ale po remoncie #!$%@? go strzelił, teraz kupiłem z lidla silvercresta byl w promce chyba za 119 wydajność 20L na dobę, automatycznie się wyłącza jak spadnie poniżej 50% jest program prania więc 6 miesięcy chodzi i jest cacy, skoro nie widać różnicy to po co przepłacać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ja-qb: W UK otwarcie okna często niewiele da, bo tu budownictwo jest #!$%@? i nie ma jakiejkolwiek wentylacji, co utrudnia wymianę powietrza. Oczywiście można otworzyć kilka okien i zrobić przeciąg, ale w zimę przy niskiej temperaturze, wysokiej wilgoci oraz silnych wiatrach raczej nie jest to przyjemny zabieg.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: przy wilgotności na poziomie 90% żaden osuszacz nie będzie działał lepiej niż wietrzenie. Nawet 5 minut wietrzenia obniży Ci wilgotność o 10-20%.

Na początku polecam znaleźć źródło wilgoci. W pomieszczeniu, w którym suszysz pranie bez dobrej wentylacji praktycznie cały czas będziesz miał 90% i takie pomieszczenie najlepiej wietrzyć co godzinę.

Jeżeli koniecznie chcesz wziąć osuszacz to nie ma co się bawić w zabawki jak na zdjęciu, weź coś większego, co
@Atreyu: walnij sobie klimatyzację. Tańsze ogrzewanie i wysusza powietrze. Jak wspólnota ujowa to przenośną aby wywalić na balkon.