Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków, w szczególności #uk #irlandia #islandia

Jaki osuszacz powietrza? Czy warto? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Wilgotność tutaj przez cały rok jest jaka jest, a prywatnie nie jestem fanem hodowania grzybów w domu. Niektórzy lubią, ale ja nie

Kot dla atencji

#koty #budowadomu #emigracja #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #elektronika domowa
Pobierz Atreyu - Pytanie do mirków, w szczególności #uk #irlandia #islandia

Jaki osuszacz ...
źródło: comment_1673665055Z7TuDdzogWvDZdeQGSX6JP.jpg
  • 35
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: na zewnatrz masz 91% wilgotnosci przy jakiej temperaturze? :)
A co do zuzycia pradu - chcesz zeby Ci osuszacz chodzil regularnie. To tez kosztuje.
na zewnatrz masz 91% wilgotnosci przy jakiej temperaturze? :)


@Ja-qb: tu jest cały rok źle. Średnia z ostatniego miesiąca to około 85%, nie spada poniżej 70%

Latem, przy upałach niskie to 65%. W sierpniu podczas poranków zasadniczo 80% codziennie bez żadnych opadów. Taki urok życia przy oceanie

Celowo pytałem przede wszystkim emigrantów, bo z polskiej perspektywy gdzie wystarczy hehe wietrzyć, ogrzewać i mieć sprawną wentylację - to się nie sprawdza
Pobierz Atreyu - > na zewnatrz masz 91% wilgotnosci przy jakiej temperaturze? :)

@Ja-qb: t...
źródło: comment_1673667853hlWhUJkrsXhokPxs7bI3ht.jpg
@Atreyu: Pare lat temu mieszkalem na dosc wilgotnej chacie i kupilem dehumidifier w Aldi. Kosztowal €99 co na tamten moment bylo polowa ceny najtanszego "firmowego" o podobnych parametrach. Jak najabrdziej moge polecic. Spelnial swoje zadanie w 100%.
@Atreyu: Kup osuszacz. Co prawda nie używam osuszacza na wyspie tyko w Polsce ale wy tam z centralnej i południowej Polski macie inną pogodę niż na północy nad morzem i nie jesteście przyzwyczajeni :D Nie wie nic o wilgoci ten kto co lato nie miał problemu z zamykaniem drzwi wejściowych, bo puchły od wilgoci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też polecam zakup. Raz dziennie wietrze dom, włączam osuszanie na około godzinę i poziom wilgotności w domu to około 50%, zero grzyba + pranie suche w dwie godziny. Kupiliśmy osuszacz firmy Swan 4 lata temu i do dziś chodzi jak złoto jedynie raz na jakiś czas trzeba przeczyscic filtr z kurzu.
@Atreyu: Masz ogrzewanie elektryczne, wiec jak masz ogrzewanie akumulacyjne to dużo daje jak używasz go prawidłowo. Do tego trzeba upewnić się ze wentylacja działa jak powinna, aby z łazienki para uciekała i z kuchni. Dokupując odpowiedni odwilżacz do twojego mieszkania/domu jesteś w stanie uzyskać jakieś 55% wilgotności ale przy włączonym odwilżaczu. Co do grzyba tam gdzie masz bardzo zagrzybiona ścianę to i tak nic nie da, co jakiś czas i tak
Do tego trzeba upewnić się ze wentylacja działa jak powinna


@ra_s: angielskie domy nie posiadają wentylacji grawitacyjnej. Jeszcze się w żadnym nie spotkałem. Mieszkam w nowym budownictwie i też nie mam. Wentylacja to tutaj: dziura w zewnętrznej ścianie i kratka w tej dziurze.
A co do zuzycia pradu - chcesz zeby Ci osuszacz chodzil regularnie. To tez kosztuje.


@Ja-qb: osuszacze nie są zbyt drogie w epsloatacji. Dobry osuszacz będzie ciągnął ok 200W i poniżej.
@Atreyu weź pod uwagę pobór mocy, pojemność zbiornika, czy kompresor czy nie (kompresor lepszy) oraz wydajność. Przydaje się też opcja suszenia prania.
@Atreyu Wilgotność jest względna, jak ogrzejesz powietrze to ta sama ilość pary wodnej daje mniejszą wilgoć, bo im zimniejsze powietrze tym mniejsza pojemność na wilgotność. Plus suche powietrze nagrzewa się szybciej niż wilgotne, więc wymiana powietrza wcale nie kosztuje tyle ile sobie człowiek wyobraża. Poza wietrzeniem do zwalczania pleśni bardzo ważny jest ruch powietrza, można mieć odwilzacz i dywan pleśni za szafą, bo tam się powietrze nie porusza. Jak walczyłem w kamienicy
@Atreyu: Comfee 20DEN7
Też miałem bo mieszkam w miejscu gdzie od października do marca wilgotność to plus minus 70-90% i pojawiał mi się grzyb, kupiłem go dwa lata temu i działa zajebiście, zero grzyba.