Wpis z mikrobloga

Jeszcze jedno pytanko.

Jak to jest z rzekomą gwarancją na baterię? Niby renomowani producenci dają 10 lat gwarancji,ale to jest po prostu absurd:
-jak przyjdę do sklepu z 10 letnim paragonem to mnie wyśmieją.Co mieliby niby zrobić i jak niby zweryfikują czy to jest rzeczywiście ta bateria z paragonu skoro to stary model i np.już nieprodukowany?
-ale na co niby jest gwarancja? Na głowicę? Na łuszczący się chrom? Na rdzewienie baterii?
-jeżeli uznają gwarancję to co niby zrobią? Dadzą mi nową baterię? Naprawią? Ale jak naprawią skoro nie ma już części? Ale jak dadzą nową skoro ten model nie jest produkowany?

Robiłem łazienkę w domu w 2005 roku.Ojciec kupił bardzo drogie i rzekomo zajebiste baterie Oraz saga-umywalkowe były po 370 zł,czyli bardzo drogie jak na tamte czasy.Po 5 latach dwie z nich zaczęły kapać.Nie pomyślał,żeby je reklamować tylko wywalił na śmietnik i kupił nowe tanie.Wannowa ma 17 lat i się dobrze trzyma(aczkolwiek kapie z zaworu prysznicowego,tego grzybka).
Gdyby reklamował te baterie to jak by to niby zostało naprawione?
Swoją drogą głowica do takiej baterii kosztuje 150 Zeta.

A i inne pytanie.Zamontowałem se baterię na kurki i....jestem rozczarowany.Tam kurki robią ćwierć obrotu i już leci woda na full.W innych bateriach jest podobnie.To już nie ma takich prawilnych kranów,gdzie kurek robił,aż dwa obroty i bardzo dokładnie se regulowaleś strumień? Teraz produkuje się głowiczki,które robią tylko 1/4 obrotu?
#hydraulika
  • 5
@pracze-odrzenskie: co ma sklep do gwarancji producenta? Każda gwarancja ma swoje warunki i te 10 lat może się tyczyć tylko jednego z nich.
KFA daje 100 lat gwarancji na elementy odlewane baterii ;)
Jak ci się nie podobają głowice na ¼ obrotu, to sobie wymień na zwykłe.