Wpis z mikrobloga

Pytanie, jak wygląda kwestia nagrywania rozmów na smartfonach. Tak oglądam się za smartfonem, do tej pory miałem xiaomi mi 9, gdzie była taka możliwość poprzez zwyczajne kliknięcie na odpowiednią ikonkę jak się do kogoś dzwoniło. A teraz czytam, że to nawet nie norma, ale WYJĄTEK. I obecnie telefony z android 11 nie mają takiej możliwości. Pytanie jak to wygląda i które telefony mają możliwość nagrywania rozmów? Pytam, bo jest to rzecz bardzo przydatna w mojej pracy, gdzie dużo rozmawiam z klientami.
#android #elektronika #smartfon #telefony
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShinpuTokubetsu: nagrywanie nie jest już takie łatwe. Bo Android zablokował to w ramach bezpieczeństwa. I jak kiedyś było opcja łatwego włącz/wyłącz tak teraz producent telefonu musi się mocno postarać zmodyfikować dialer aby to uruchomić. Dlatego głównie Xiaomi będzie najlepszym wyborem marki, bo kiedyś mieli nagrywanie własnym dialerem w standardzie długo po zmiana samego Androida.
Z tego co wiem to pomaga też ustawianie Indii jako kraju podczas aktywacji telefonu. Bo prawo UE
@ShinpuTokubetsu: zenfone 8 i 9 mają nagrywanie out of the box, w żadnym xiaomi obecnie nie ma nagrywania i trzeba się bawić

Dlatego głównie Xiaomi będzie najlepszym wyborem marki, bo kiedyś mieli nagrywanie własnym dialerem w standardzie długo po zmiana samego Androida.


@random2o: nie będzie, bo xiaomi od dawna (mi9t pro) w eu korzysta z dialera googla