Wpis z mikrobloga

Przypominam mirki, że long covid to zwykła ściema aby straszyć naiwnych:

W tym badaniu kohortowym zakażenie SARS-CoV-2 nie wiązało się z gorszym samopoczuciem fizycznym, psychicznym i społecznym (mierzonym za pomocą wyników PROMIS) w 3-miesięcznej obserwacji w porównaniu z brakiem zakażenia SARS-CoV-2 wśród dorosłych z objawami choroby.


Dr Vinay Prasad omawia to badanie:

#koronawirus #covid19 #ciekawostki
hansschrodinger - Przypominam mirki, że long covid to zwykła ściema aby straszyć naiw...
  • 11
@hansschrodinger: potwierdzam fuckt iż LongCovid to ściema ale zaznaczam fuckt że COVID może być długi (bo taki miałem) lecz podkreślam w tym samym momencie fuckt że COVID to choroba popromienna…nie ma nic wspólnego z żadnymi wyimaginowanymi wirusami które wg Guta są podproduktem komórek
COVID może być długi


@Verdino: Bo covid to tak naprawde 90% podobienstwa do grypy typu A. Podobne wirusy, podobne objawy, podobne leczenie.
Ja tez w bliskiej rodzinie miałem typową grypę a nie wyimaginowaną gdzie grypa nazywana jest przeziebieniem. Infekcja trwała prawie miesiac albo raczej 2 tygodnie a 2 tygodnie człowiek wychodził z tego jak by wyszedł spod pociągu. Niestety były to czasu bez posiadania Viregytu-K nad czym ubolewam bo żaden lekarz
Generalnie, polecam, bo okazuje sie ze to jest lek, ktory kazdy z nas powinien mieć na typowa grypę a o którym nigdy w gabinecie nie usłyszałem ja, rodzice, rodzina, nikt. Dopiero przy okazji pandemii, Bodnar wskazał, że tym mozna się leczyć i.... no rzeczywiscie można


@Bigbluee: Nie można.

Jedyna na co działa Amantadyna to pozytywny wpływ na grubość potfela Bodnara.

https://twitter.com/jan_czura/status/1614932978387324933?fbclid=IwAR1AfQ4MFsD2lhQbiKN7xkknrXJ03hJzURhFQAbeCwxRE97-xxAhmAlguxE
Jedyna na co działa Amantadyna to pozytywny wpływ na grubość potfela Bodnara.


@Strelau: Ty teoretyzujesz, ja (nie na sobie) praktykowałem i tak jak Bodnar ma swoich pacjentów udokumentowanych tak i ja znam już 3 osoby z bliskiego mi otoczenia co wyszły w 2 dni z grypy i to tej prawdziwej a nie przeziebienia.

Także wybacz ale ja pozostane przy swoim.

tak samo jak przy inhalacji zabłocka mgiełką i Iodicą, gdzie po
Ty teoretyzujesz, ja (nie na sobie) praktykowałem i tak jak Bodnar ma swoich pacjentów udokumentowanych tak i ja znam już 3 osoby z bliskiego mi otoczenia co wyszły w 2 dni z grypy i to tej prawdziwej a nie przeziebienia.


Gucio a nie udokumentowane. Mniejwięcej jak zaczął ogłaszać cud amantadynowy to zapewniał, że ma zebraną dokumentację, którą przedstawi. To było gdzieś 2 lata temu. Nadal tej dokumentacji nie przedstawił. Miał okazję uczestniczyć
W tym badaniu kohortowym zakażenie SARS-CoV-2 nie wiązało się z gorszym samopoczuciem fizycznym, psychicznym i społecznym (mierzonym za pomocą wyników PROMIS) w 3-miesięcznej obserwacji w porównaniu z brakiem zakażenia SARS-CoV-2 wśród dorosłych z objawami choroby.


@hansschrodinger: Jest dużo więcej badań pokazujących, że Long covid istnieje i tworzy realny problem. A to jakieś gucio badanie to co ma udowadniać? Jak to nawet badanie RCT nie jest.

Dodatkowo badanie opiera się o testy
@Strelau: #!$%@?, nie mogę patrzeć na ten nowy wykop więc napiszę krótko

Jest dużo więcej badań pokazujących, że Long covid istnieje i tworzy realny problem. A to jakieś gucio badanie to co ma udowadniać?


Że Long srovid to ściema, wrzucałem tu artykuł że już straszą że nawet 50% chorych moze mieć long covid. Nie twierdzę że problemy po przechorowaniu nie istnieją ale po każdej infekcji wirusowej tez są. Problem jest mocno
hansschrodinger - @Strelau: #!$%@?, nie mogę patrzeć na ten nowy wykop więc napiszę k...
Że Long srovid to ściema, wrzucałem tu artykuł że już straszą że nawet 50% chorych moze mieć long covid. Nie twierdzę że problemy po przechorowaniu nie istnieją ale po każdej infekcji wirusowej tez są. Problem jest mocno podkręcony.


@hansschrodinger: Bo duży procent ma. Część są objawy do 3-4 miesięcy. Ale jest spory procent osób, gdzie objawy mogą się utrzymywać 12 miesięcy i dłużej.

"We report (using 194 studies including 735,006 #!$%@?)
Ja nie mówię że nie istnieje ale że jest nakręcanie paniki i wyolbrzymienie ryzyka. tak jak mówi Prasad.


@hansschrodinger:

-Faktyczne problemy i opisana jednostka chorobowa
-Nakręcanie paniki i wyolbrzymianie ryzyka