Wpis z mikrobloga

@DJ007: a masz w perspektywie 1r?.. wydaje mi się, że większość graczy uciekła przy tym spadku przez podatek Sasina i teraz ci co maja akcje to trzymają a reszta się bawi przerzucając z worka do worka
a masz w perspektywie 1r?


@pseradalasa2: Pompa z tamtego roku rozwala takie porównania, bo jest jakieś 150% nad indeksami. Ja to mam na watchliście jeszcze z tamtego roku i tak tylko czasem zerkam. Może jeszcze się tam coś kiedyś zakręci, ale obecnie rynek mu nie sprzyja.
@DJ007: mam 250% teraz.. przy 48 wyjdzie jakieś 200% i mentalnie będę chyba gotowy ciąć dalsze spadki, ale patrząc przychody w 2023 to oni zarobią obecna kapitalizacje (o ile sytuacja na rynku wegla sie utrzyma nawet po 170$ w ara) wiec mam nadzieje, że jeszcze będzie tutaj kolorowo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pseradalasa2 Ja wchodziłem po 67, po wynikach za q3 liczyłem na 100 zł.
Teraz jeden trochę w plecy, ale patrząc ile zarobią to jakoś nie widzi mi się ciąć strat, bardziej uśrednię.
Do tego teraz udało im się sprzedać węgiel do elektrowni, gdzie myślałem, że nie ma szans na taki kontrakt.
@pseradalasa2: Policz sobie jaka średnia za tonę wyszła jak narazie w 2022 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sam ostatnio się wahałem nad sprzedażą, ale przysiadłem nad tym i trochę bardziej przemyślałem, Tak naprawdę dopiero w tym roku będą mieli pełną produkcję + stare kontrakty wygasną, więc nawet przy sprzedaży po 700 zł tona i kosztach 50%, powinni pobić 2022 + jeszcze import węgla.
@czup: @michal0110: Wyniki za 1Q2022:
116 757mln przychodu - Udział powyżej 10% przychodów - EP Resources PL S.A. – 40,2% co daje 46 936 mln - PGE Obrót S.A. – 17,7% co daje 20 665 mln
Niestety nie znam wydobycia, prawdopodobnie było niższe przez prowadzone prace, ale zakładając 400 tys. t daje nam 300 zł przychodu na tonę

Wyniki za 1H2022:
469 761 mln przychodu - Udział powyżej 10% przychodów
@pseradalasa2: Mega mnie ciekawi ile wyciągną z importu i po ile będą sprzedawać węgiel w tym roku. Bo moim zdaniem Bumech na prawdę może jeszcze mocno zaskoczyć i tak jak w jednym wątku na twitterze ktoś pisał, kopalnie węgla charakteryzują się długimi kontraktami i dopiero zaczynają czerpać korzyści ze wzrostów. Średnia cena za tonę z ostatnich kwartałów pokazuje, że bumech sporo węgla sprzedawał po starych cenach. Imo przesunięcie zimy wraz z
@pseradalasa2: Tak tak, mówię tylko o tym, że w 3Q mieli 355 milionów przychodów, a zakładając że wydobyli 400k ton to daje poniżej 200$ za tonę, gdzie wtedy ceny były o wiele wyższe. Więc 4Q, w którym robili czat inwestorski może być niespodzianką, a 1Q tego roku nie ma wcale tak dużej straty do 200$.
@pseradalasa2 Pytanie jak długo potrwa jeszcze taka sytuacja ja obstawiam, że ten i następny rok i później ceny węgla mocno spadną.
Zakładam oczywiście, że Ukraina odzyska ziemie i zacznie eksportować dużo węgla.