Wpis z mikrobloga

Co myślice o tym? Spod jakiegoś artykułu. Załóżmy, że mamy dwie opcje, albo zabił Patryk, albo zabił Paweł. Jaki mogli mieć motyw?

Paweł bardzo pilnuje swojego alibi, m.in zabezpiecza monitoring spod bloku dziadków, natomiast zapomina zabezpieczyć monitoring spod bloku Iwony( choć ma na to 2 tygodnie). Dziennikarze z GW, którzy tuż po zaginięciu Iwony rozmawiali z Pawłem byli zaskoczeni jego wiedzą na temat monitoringów, był ich przewodnikiem po świecie monitoringów, to wzbudziło ich podejrzenia. Paweł nie pamięta, co było powodem kłótni w DC, aa tu jest chyba klucz.
Patryk wręcz przeciwnie, mota się. Co więcej zaprzecza, że spotkał się Banana Beach z dziewczynami albo zasłania się niepamięcią. A przecież przyznanie do spotkania się z dziewczynami działało na jego korzyść. Nie był już zainteresowany Iwoną, świetnie bawił się z innym laskami, jaki miałby mieć więc motyw, żeby ją zabijać? Nie miał uzgodnionej wersji, co robił w nocy z 16 na 17 lipca, a przecież miał czas, żeby jakoś uwiarygodnić swoje alibi?)

Mamy więc do wyboru cwaniaczek kontra baran.
#iwonawieczorek
Pobierz mego - Co myślice o tym? Spod jakiegoś artykułu. Załóżmy, że mamy dwie opcje, albo za...
źródło: comment_16736320895ExtXYhwZAPORGgKsIG8Ge.jpg
  • 20
@Tondi_88: a co z tymi bilingami? Szostak uznał, ze Paweł nie miał motywu i miał alibi również w postaci bilingów. Jednak Paweł miał okienko jednogodzinne, żeby coś zrobić po godzinie 4.20. Argumentacja Szostaka i Sewierta , ze był za młody, żeby tak kombinować mnie jakoś nie przekonuje. Z drugiej strony jego profil psychologiczny jest zadziwiający, facet nie pękł przez 12 lat, coś albo ktoś musiało dawać mu pewność, wtyczka w w
@mego:

Prawda jest w sumie taka, że cokolwiek Paweł by nie zrobił to i tak sporo ludzi by go podejrzewało.

Wyobraźmy sobie, że Paweł zeznaje, że po imprezie spał do godziny 14, a po wstaniu z wyra nie interesowało go czy IW dotarła bezpiecznie do domu. Od razu byłyby teorie, że wcale nie spał tylko ukrywał ciało. Albo, że kryje sprawców i dlatego poszedł spać zamiast jej szukać niezwłocznie.

Według mnie
@falden: No nie wiem, pójście spać do 14.00 byłoby bardziej naturalne dla mnie, niż nadaktywność od rana, skoro nikt jeszcze nie wiedział, ze Iwonie stało się coś złego.
Z jednej strony Paweł miał być opiekunem Iwony na tej imprezie, ale puścił ją samą bez pieniędzy na taksówkę, nie szukał jej na trasie przejścia. Iwona pisze do Adrii , że jest przy 3 wyjściu od molo o 3.30, więc oczekiwała, ze jednak
Szybka rozkmina w oparciu o skąpe dane
O 3.40 rozładował się Pawłowi telefon, ponieważ bramka odbiła sms z tej godziny od Iwony. Za chwilę rozładuje się telefon Iwonie.
O 3.50 Pawel był w samochodzie.
O 16.44 Paweł odebrał sms od Iwony
O 4.20 Paweł wysyłał sms do Iwony z domu u babci. I przez godzinę jego telefon nigdzie się nie loguje. Ten sms ma świadczyć o niewinności Pawła. To jest wersja Sewierta,
Pobierz mego - Szybka rozkmina w oparciu o skąpe dane 
O 3.40 rozładował się Pawłowi telefon...
źródło: comment_1673644860JDpjAuWNZbEygpfuJwWUqq.jpg
@falden: dokładnie. Interesował się i załatwiał dowody? Źle. Nie interesowałby się - jeszcze gorzej. Zadzwonił rano by dowiedzieć się czy koleżanka dotarła do domu, wykopki mówią że źle, a jakby se spal to by było że coś kombinował w tym czasie. Może nawet powód tej słynnej kłótni której nikt nie chce podać, mógł być taki że rodziłby w opinii publicznej takie skrajne stwierdzenia, mimo że byłby niewinny
@MimiLurie: może miał trzeci telefon? Wtedy nie trzeba było rejestrować telefonu. Jeśli dilował to taki niezarejestrowany telefon ma sens . Jackowski blefował "- Dlaczego zniszczyłeś kartę sim? - Paweł - A nie mogłem?"
@bananowyszampan:

Nie wierze ze w godzinę pojechałby do Iwony, zabiłby ją, ukrył ciało i wrócił sobie do domu. To jest awykonalne, zwłaszcza ze o tej porze w 3city nie ma już pustych ulic

Gdańska prokuratura uważała, ze jest to wykonalne. Szostak chlapnął o tym w wywiadzie, miał dostęp do akt. My nie wiemy w jakiej konfiguracji miałoby to być wykonalne.. Kiedy gdańska prokuratura przejęła sprawę, Paweł był najbardziej podejrzany. Nie wiemy
@mego: Gdańska prokuratura uznała, że śmierć Patryka Palczyńskiego który został znaleziony x km od brzegu (nie znaleziony łódki) z zawiązanymi rękami z tyłu i przywiązanymi kostkami betonowymi to samobójstwo XD Jeśli uznali że ojczym Iwony słyszał głos Iwony z cudzej komórki z cudzego mieszkania kilka bloków dalej i to w półśnie to mogliby równie dobrze uznać że to kosmici Iwonę porwali
@bananowyszampan: zgadza się, że tam mogą pracować konowały i dlatego to śledztwo trwa tyle lat, ale najbardziej zawaliła sopocka policja. Trzeba brać jeszcze pod uwagę NT. Dlaczego Paweł wyparł się znajomości z NT? I pytanie, kiedy się wyparł. Przy jego sprycie zaprzeczanie znajomości z właścicielem numeru, z którym kontaktował się kilkaset razy jest głupie. Z NT kontaktował się zarówno w nocy 16 lipca, oraz za każdym razem, kiedy coś działo się
@bananowyszampan: Po raz pierwszy przeczytałem teraz o tej sprawie Patryka Palczyńskiego... Brak słów na decyzje prokuratury, i całe "śledztwo".
Skoro uznali za samobójstwo kogoś, kto miał przywiązane płyty chodnikowe do nóg, i związane ręce, a ciało zostało znalezione 8km od brzegu, do tego olewali jakiekolwiek zbieranie śladów, to nie ma się co dziwić, że w sprawie IW również nic nie ustalili.
Dzięki że nawiązałeś do tego. Ciało tego chłopaka znaleziono 3