Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, składałem wniosek do Sądu Rodzinnego o udzielenie pełnomocnictwa na odrzucenie spadku w imieniu małoletniego.
Teraz do różowej przyszło takie pismo i nic z tego nie kumam. Te 7 dni na pismo procesowe to jest od daty odebrania wezwania? Czy od daty tego "przesłuchania? Jak to pismo ma wyglądać, skoro my nie mamy pojęcia co kuzyn zostawił, tylko słyszeliśmy od rodziny, że długi i każdy po kolei się wypinał odrzucając spadek. Dlaczego tylko różowa to dostała, chociaż wniosek, który złożyłem podpisywała razem ze mną?
#prawo #sadrodzinny #pytanie
Pobierz radziuxd - Mirki, składałem wniosek do Sądu Rodzinnego o udzielenie pełnomocnictwa na...
źródło: comment_1673630195KeaUYmDHvUJZvyoMEFXR0G.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chemik_kieszyk: no dobra znalazłem pismo z ZUSu (ksero, które dostałem z Sądu) - 10 koła za niepłacone składki, wystarczy? Bo tego jest więcej, na pewno jeszcze jakieś kredo w banku.

Jak powinno wyglądać takie pismo? Co mam załączyć jako dowód? Ksero, które dostałem z Sądu Cywilnego, który jest w tym samym budynku co Sąd Rodzinny? Jakie to jest #!$%@? to nie mam pytań.
no dobra znalazłem pismo z ZUSu - 10 koła za niepłacone składki, wystarczy? Bo tego jest więcej, na pewno jeszcze jakieś kredo w banku.


@radziuxd: dawaj wszystko co masz plus wasze zeznania

Jak powinno wyglądać takie pismo?

126 KPC

jeśli coś jest w aktach tego sądu to możesz wnieść o zwrócenie się o te akta i te akta jako dowód.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adams_GA: tak właśnie się zorientowałem, że nie cywilny tylko rejonowy, cywilny to wydział ()
A co się stanie, jeśli żona złoży tego pisma procesowego, tylko zabierze wszystkie dowody za odrzuceniem spadku na przesłuchanie?
Ja wcześniej też nie złożyłem informacji czy odrzucałem lub przyjmowałem ten spadek, chociaż w piśmie był termin 30 dni i nic się nie stało. Odrzuciłem spadek notarialnie daleko po tym terminie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adams_GA: okej, grunt, żeby nic się nie popieprzyło. Czasowo to i tak się ciągnie od ponad roku, ale postaram się to żonie napisać, bo mam w papierach pismo od pełnomocnika jakiejś ciotki i jej dzieci, nawet ich nie znam, ale całe uzasadnienie praktycznie mógłbym stamtąd skopiować. Tylko nadal nie rozumiem dlaczego chcą przesłuchiwać żonę, no i dlaczego tylko ją?
Tylko nadal nie rozumiem dlaczego chcą przesłuchiwać żonę,


@radziuxd: a czemu nie? Po to żeby powiedziała co wie. A dlaczego tylko ją nie wiem, teoretycznie powinny dwa pisma przyjść, do Ciebie też, ale czasem sądy wychodzą z założenia że jeden rodzic wystarczy.
@Adams_GA: jak z takiego założenia wychodzą to szkoda, że wzywają ją zamiast mnie, bo ona jest zielona w tej sprawie, to nie jej rodzina, a spadkodawcę raz na oczy widziała...