Wpis z mikrobloga

@Kempes: Z tymi kamieniami milowymi i reformą sądownictwa to rząd dał dupy. To nie ulega wątpliwości. Ale nie oszukujmy się też, że Unia Europejska nie próbuje wykorzystać tego do wpłynięcia na wyniki wyborów w Polsce.
Z tymi kamieniami milowymi i reformą sądownictwa to rząd dał dupy.


@Hlautameki: ale Ty wiesz o tym, że te kamenie milowe to sam rząd proponował - i generalnie większość jest ok, a całe KPO jest napisane profesjonalnie (a na standardy PiSu to wręcz bardzo)

wymienione tam reformy są konieczne albo mile widziane. Domyślam się, że Morawiecki wie, że ta ustawa 10h jest idiotyczna - ale nie ma wewnątrz PiSu zbyt dużo
@Kempes: @megawatt Ja wcale nie bronię naszego rządu. Nie zrozumcie mnie źle.
Chodzi o to, że komisja Europejska wykorzystuje to wszystko, aby wpłynąć na sytuacje polityczną w Polsce.
Urzędnicy unijni nawet nie ukrywają, że gdy zmieni się rząd w Polsce to pieniądze popłyną. Sami politycy PO powiedzieli, że wystarczy jeden telefon Donalda Tuska by odblokować KPO. Co więcej wstrzymanie KPO dla Polski wcale nie wynika z procedury łamania praworządności. Ta procedura
Chodzi o to, że komisja Europejska wykorzystuje to wszystko, aby wpłynąć na sytuacje polityczną w Polsce.


@Hlautameki: pod kamieniami milowymi się podpisaliśmy, ba sami o takie wnioskowaliśmy -

Sami politycy PO powiedzieli, że wystarczy jeden telefon Donalda Tuska by odblokować KPO


@Hlautameki: źródło, bo ja kojarzę trochę inaczej - ale fakt jest taki, że Tusk tak samo jak PiS jest te środki w stanie odblokować niezwłocznie. Tylko PiS nie chce