Wpis z mikrobloga

Yoo rozważam na ile pokoleń bym musiał wziać kredyt by nie zamarznąć w swoim domu :D
Dom z lat 70 nieocieplony:
- wymiary 10x10x10 piwnica z garażem, 1 piętro ( puste), 2 piętro gdzie mieszkamy, strych którego podłoga jest zrobiona ze styropianu 7cm
- nieocieplony, dom na granicy wiec z jednej strony max co by się dało zrobić to otynkować.
- okna plastikowe z 2001 roku - 10 na piętro, w piwnicy i na strychu drewniane.
- rury stalowe grube
- grzejniki żeliwne 1 w piwnicy, 2 w klatce,5 na 1 piętrze, 5 na drugim razem 13 grzejników żeliwnych.
- obecnie ogrzewany kopciuchem z dmuchawą z 2004 roku schodzi 4-6 ton węgla + drewno w sezonie październik-kwiecień
- latem CWU z bojlera gazowego.
- komin 10m bez wsadu

Wyliczy ktoś mniej wiecej ile by wyszedł koszt odszczurzenia ?
Jeśli bym nie ocieplał to czy Pellet/Gazowe się sprawdzi czy rachunki bardzo urosną ?

#pytanie #kiochpyta #pytaniedoeksperta #budownictwo #remontujzwykopem #ogrzewanie
Pobierz niebadzogrem - Yoo rozważam na ile pokoleń bym musiał wziać kredyt by nie zamarznąć w...
źródło: comment_1673621931p1sz35rdmKn66y2kUMA040.jpg
  • 11
@niebadzogrem: mam podobny tylko ocieplony. Przede wszystkim ocieplij strych. Na kliknij wylicz swoje zapotrzebowanie. W przypadku ogrzewania gazem około 20% wiekszy rachunek niz za węgiel (tak było przed podwyżkami). Grzejnikami sie nie przejmuj. Wymień wszystkie okna na plastiki.
@niebadzogrem: mieszkalem w podobnym, i ten styropian co masz to nawet nie zdajesz sobie sprawy ile ci dupe ratuje. (U mnie na czas remontu bylo takie cos zdjete i sie w pale nie miesci jak #!$%@? )
@niebadzogrem: sprawdź czy w okolicy nie masz firmy która załatwia dotacje z czystego powietrza i zajmuje się kompleksowo wykonaniem docieplenia i wymiany ogrzewania, bo zdarza się że sami bezpłatnie przygotowują wycenę i szacują zakres.

Ściana do której nie ma dostępu z zewnątrz może zostać docieplona od środka, ale zgodnie ze sztuką, żebyś nie zrobił mostków bo będzie tylko gorzej.

Co do grzejników jeśli wymienisz piec na gazowy warto zmienić je na
@ms86: No tam za dużego dofinansowania nie ma :/ Więc liczę się z kredytem. Oszczędności mam 2000zł xD wiec będzie potrzebny i tak ;d
@superralf: W sensie mam już położoną na podłogę styropian masz na myśli wełnę pod dach?
@Dylonji: odpada, mieskzanie to więzienie. A nawet jak sprzedam to dostanę 200k co Ja za to kupię 30^2 kawalerke w powiatowym xD? i co jak mi braknie na czynsz ?
Jak duża działka, jak finanse, jak umiejętności budowlane? Jeżeli i tak mieszkasz ma 1 pietrze to pomyślałbym nad wybudowaniem małego prostego parterowego domku.