Wpis z mikrobloga

hej, rozkminił już ktoś może jak to będzie z tą zmianą urlopów ojcowskich/tacierzyńskich dla ojców w 2023?

w poniższym artykule jest informacja, że ojcowski w 2023 to będzie 14 dni do wykorzystania do końca 1go roku życia dziecka, a 9 tygodni tacierzyńskiego do wykorzystania do końca 6go roku.

Czy te 2 tygodnie ojcowskiego mogę wykorzystać w tym samym czasie jak żona będzie na macierzyńskim/rodzicielskim? Zakładamy, że żona wykorzysta ciągiem tj. 52 tygodnie.

Te 2 tygodnie będą potrącane z tych 9ciu tygodni tacierzyńskiego?

art: https://mamotoja.pl/rodzina/prawo-i-finanse/urlop-ojcowski-2020-kto-moze-otrzymac-jakie-wynagrodzenie-wniosek-28251-r1/

#dzieci #urlop #rodzicielstwo #rodzice #tatacontent
  • 5
@ptakov23: jak to powiedział jamnik: "nie wiem Andrzej, nie wiem"

u nas akurat dopiero jest w drodze z terminem w maju, więc liczę, że się załapię, ale w sumie jeżeli 9 tygodni ma być do wykorzystania przez 6 lat od urodzenia, to chyba powinni dać też obecnym ojcom dzieciaków w tym wieku ten urlop, ale kto ich tam wie
@vinmcqueen: ehh, poki co w takim razie 2 dni okplicznosciowego po narodzinach, i 14 dni L4 jesli byla cesarka, a reszta tak jak bylo rok dla partnerki jesli zobowiazesz sie nie korzystac z tacierzynskiego