Wpis z mikrobloga

@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: tak sobie na szybko policzyłem, setka najbogatszych polaków ma łącznie majątek o wysokości 260 miliardów, jeśli jakimś cudem zabrałbyś im 50% ich majątku to uzyskałbyś 130 miliardów. W Polsce jest 2,6 miliona pracowników którzy na UoP zarabiają minimalną (więc zapewne ogólna liczba zarabiająca tyle lub mniej jest znacznie większa, pewnie kilkukrotnie, biorąc pod uwagę UZ, ale przyjmijmy tę liczbę) gdybyś chcial każdemu wybudować i dać mieszkanie którego koszt byłby 150k
tak sobie na szybko policzyłem

Więc musiałbyś celować niżej, więc trzeba byłoby zabierać tym co zarabiają mniej, a później tym co mają jeszcze mniej, a później....


@girabaldi: No właśnie nie policzyłeś na czym trzeba trzeba się zatrzymać. Tak z d. napisałeś że na tych co mają najmniej.

A tak poza tym. Gdybyśmy wzięli te "130 mld" to zawsze to lepiej niż bez nich.
@M_xxx: no na czym trzeba się zatrzymać? Zbierasz 1/3 tego co TEORETYCZNIE byłoby potrzebne żeby wybudować mieszkania, nie uwzględniając wszystkich kosztów urzędniczych itd, przy cenie mieszkania 150k gdzie zapewne ceny mieszkań by poszybowały gdyby każdemu rozdawać mieszkanie i teraz mówisz, że trzeba się gdzieś zatrzymać. No to gdzie się zatrzymasz jak zabraknie pieniedzy i nie spełnisz nawet 50% zakładanego celu? Co z ludźmi którzy mieszkania nie dostaną? Co z ludźmi którzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: rząd podwyższa place minimalną to też biedni płaczą #!$%@? wie czmeu


@korporacion: Nie wiem, może temu że podwyższanie płacy minimalnej skutkuje szybko podnoszeniem cen podstawowych produktów i usług, na które najbiedniejsi wydają największy % swoich dochodów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Socjaliści tyle gadają o miliardera, milionerach i śmieją się z bronienia tych ludzi, a jak przychodzi co do czego to podatki podwyższają najbardziej dla ludzi zarabiających średnią krajowa. Ale może i faktycznie dla bumelanta 4,5k zł na rękę miesięcznie to miliardy XD