Wpis z mikrobloga

@Phatee: moich znajomych Mała miała takie ranki na nosie, dosyć długo smarowali jakimś mazidłem ale zanikło, moze to być uczulenie na jakieś składniki w pokarmie, jak nie drapie sobie to pilnować żeby suche było i sie złuszczy, nie wygląda to jakoś groźnie
@mit-nick: Mam tylko nadzieję, że to nie jest jakieś grzybiczne. Na razie założyłam rękawiczki i wymacałam to. Trochę suchy jest ten nos, taki nieprzyjemny w dotyku. Próbowałam trochę tego żółtego nalotu zdrapać to odchodzi i wypada razem z sierścią. Wysmarowałam psu maścią propolisową tam gdzie widać zmiany i okolice i czekam do poniedziałku, bo już ogarnęłam wizytę.
@Phatee: wołaj jak sie wyjaśni, u nas u samojeda było MEGA podobne, przy wargach i pod nosem. Też się podobnie łuszczyło.
Wyglądało na tyle groźnie że od razu pobrali wycinek (nie ma foto warg, tam było pół pyska odbarwione z czerni na taki świński róż i się częściowo łuszczyło z sierścią z pobliżu), w lab wyszło w sumie nic, poza tym że skreślili grzyby i nowotwór.
Cofnęło się po pobycie na
Pobierz Seraphiel - @Phatee: wołaj jak sie wyjaśni, u nas u samojeda było MEGA podobne, przy ...
źródło: comment_1673607362Vq5BDB7d5RFv3icEpUjsva.jpg
@Seraphiel: No pamiętam że sam kolor nosa to się zmienił mojemu już parę lat temu. Katalizatorem było albo słońce albo to po wygojeniu się ranek, bo akurat się zbiegło z tym że opiekowaliśmy się kotem tydzień lub dwa, takim kociakiem co jeszcze drapał i gryzł, a pies bardzo to lubił xddd
A teraz tutaj to ja się psem opiekuję od początku grudnia, na codzień to pies siostry. Ciężko mi powiedzieć kiedy
@Phatee: no na zagrażające życiu to to nie wygląda ale wiesz
jest w ciul możliwych przyczyn a diagnozę stawia tylko lekarz wety
i to tylko na żywo widząc i badając pacjenta

To 14 letni samoyed już więc i tak super trooper, ale z racji wieku pilnujemy z ręką na pulsie największych pierdół.


no i tak trzymaj!
pzdr