Wpis z mikrobloga

Jakie znaczenie ma w kontekscie Katynia to czy pomagamy Rosji?
O wiele wieksze znaczenie w kontekscie Katynia ma to, że Rosja jest wrogim krajem i w jej mediach teraz pojawiają się otwarcie nawoływania do ataku na Polskę, a przecież wiemy już o zbrodniach na terenach Ukrainy.
Rosja stanowi wiec o wiele wieksze zagrożenie dla Polski. Stad dla naszego bezpieczeństwa o wiele bardziej własciwe byłoby podkreslanie rosyjskich zbrodni, bo powtórzenie ich jest zdecydowanie bardziej realne przez wrogą Rosję niż powtórzenie Wołynia z strony Ukraińców, którzy chcą dołaczyć do naszych sojuszy UE i NATO.

Czyli dosyć popularne gadki w stylu, od Ukrainy powinismy wiecej teraz wymagać wiec grzejemy Wołyń a o Katyniu wiele nie mówimy, bo Rosja nie chce do Zachodu, to nie tylko skrajna głupota, ale wrecz antypolska retoryka.
O ile mogła się obronić przed 24 lutego to teraz jest już nieaktualna w obliczu gróźb Rosji wobec Polski.
To nie jest przecież jakoś specjalnie trudne do wydedukowania, a masa ludzi nadal powtarza kalki uzasadniajace łagodniejsza postawe wobec historycznych zbrodni rosyjskich ignorując to jak zachowuje się Rosja obecnie.

@ButtHurtAlert:

#ukraina #rosja #neuropa #historia
Pobierz szurszur - Jakie znaczenie ma w kontekscie Katynia to czy pomagamy Rosji?
O wiele wi...
źródło: comment_1673604312jFk9GELUfU4yng1Ebmjf7L.jpg
  • 20
@szurszur: wiesz że mogłeś napisać w komentarzu bo jak widać ich nie usuwam, ba, nawet mam w opcjach ustawione zezwolenie na komentarze tych z czarnej listy.

Jakie znaczenie ma w kontekscie Katynia to czy pomagamy Rosji?


Takie że jest to odwracanie kota ogonem przez ukropków, wybielanie zbrodni wołyńskich przez klasyczne "a u was murzynów biją", bo w końcu to nasz sojusznik więc możemy mu zezwolić na plucie w twarz.
Trochę inaczej
Tego nie wiesz, zezwalanie na gloryfikowanie zbrodniarzy nigdy nie jest okej, dzięki takiemu przyzwoleniu doszło do wielu tragedii bo "no ale pimpuś stalin/hitler nie gryzie oni się tak chcą tylko bawić zobacz ludzie ich popierają"


@ButtHurtAlert: No tylko potwierdzasz to co pisałem, że jednak główny wysiłek powinien isc na krytyke Rosji, a nie Ukrainy, bo Rosja obecnie jest na realnej scieżce do powtarzania zbrodni, ba nawet to robi.

Tak, dokładnie tak
@szurszur: >No tylko potwierdzasz to co pisałem, że jednak główny wysiłek powinien isc na krytyke Rosji,

No nie, na rosje wpływu nie mamy, na ukraine tak.

Czyli proponujesz strzymanie pomocy, bo spiewaja piosenke i nosza napisy.


Co? Skąd ten pomysł? Trzeba naciskać dyplomatycznie że halo halo troche pokory ukraińcy my wam tu sprzęt dajemy a wy nam takie świnstwo? #!$%@? tego żołnierza z góry do dołu a nie.
No tylko potwierdzasz to co pisałem, że jednak główny wysiłek powinien isc na krytyke Rosji, a nie Ukrainy


@szurszur: Ukraina jest zależna od naszej pomocy a nam pluje w twarz i dalej straszysz ruskimi, którzy dostają lanie

No zmienia, bo Rosja dokonuje zbrodni, a prawaki z konfederacji przekonywały, że Rosja to nie ZSRR i nie zagraża Polsce.


@szurszur: bo nam obecnie nie zagraża, skoro nie może sobie poradzić z Ukrainą(
No nie, na rosje wpływu nie mamy, na ukraine tak.


@ButtHurtAlert: Mamy wpływ na opinie o Rosji, a teraz gdy ona nam grozi korzystne jest aby ja pogorszyć.

Co? Skąd ten pomysł? Trzeba naciskać dyplomatycznie że halo halo troche pokory ukraińcy my wam tu sprzęt dajemy a wy nam takie świnstwo?


@ButtHurtAlert: Takie naciski sa od dawna, ale naciski nie gwarantuja skutecznosci. Twitt ministerstwa z Bandera usuneli, naszywek nie bo
@szurszur: Rosja nikogo nie obchodzi, bo za fajną uważa ją plankton społeczeństwa, Rosja jest izolowana i nikt nie chce z nią się kumplować. Rosyjskie zbrodnie są znane i powszechnie potępiane.

Ukraina ma podobno być częścią zachodu i naszymi przyjaciółmi, warto więc by nie traktowali morderców i zbrodniarzy jak bohaterów, a ich zbrodnie są usprawiedliwiane.

Jeśli Rosja by aspirowała do UE i mieniła się naszym przyjacielem to zapewniam, że nikt by im
Rosja nikogo nie obchodzi, bo za fajną uważa ją plankton społeczeństwa, Rosja jest izolowana i nikt nie chce z nią się kumplować. Rosyjskie zbrodnie są znane i powszechnie potępiane.


@Narcyz_: Sama Rosja i Rosjanie jednak je neguja. mimo izolacji to Rosja nam zagraża obecnie, a nie Ukriana. Nie orzumiem dlaczego niby wiec to co piszesz ma usprawiedliwiac mniejsza prace na rzecz nagłasniania jej zbrodni.

Ukraina ma podobno być częścią zachodu i
Sama Rosja i Rosjanie jednak je neguja. mimo izolacji to Rosja nam zagraża obecnie, a nie Ukriana. Nie orzumiem dlaczego niby wiec to co piszesz ma usprawiedliwiac mniejsza prace na rzecz nagłasniania jej zbrodni.


@szurszur: ani nie przeczę, że Rosja jest większym zagrożeniem, ani nie uważam że nie należy mówić o zbrodniach rosyjskich. Mówię tylko że inne powinny być oczekiwania co do Rosji i inne co do Ukrainy.

No to niech
Co do Łotwy to nie wiem, nie znam tematu, ale pewnie to był jakiś margines polityczny, nic nie znaczący.


@Narcyz_: Znacznie bardziej znaczacy politycy niż na marszach SS Galizien czy urodzin Bandery w UA. Nawet ministrowie sie zdarzali.

ale jakiej uchwały?


@Narcyz_: Potencjalnej potepiajacej ZSRR i reżim komunistyczny. Przecięz nie byłby sankcji UE za to, że opozycyjna partia komunistyczna w Rosji se czci rocznice jego urodzin marszem (a czci niedługo
Potencjalnej potepiajacej ZSRR i reżim komunistyczny. Przecięz nie byłby sankcji UE za to, że opozycyjna partia komunistyczna


@szurszur: ale ja nawret niczego innego bym nie oczekiwał. Ktoś mówił coś o jakichś sankcjach? Ani nie mówię o sankcjach, ani nie mówię o przerwaniu pomocy. Chodzi o to co z Ukrainą po wojnie. Ja sobie nie wyobrażam, że my będziemy wstawiać się za jej czlonkostwem w UE, a oni nadal będą mieć ulice
@Narcyz_: Nie - zakazu unijnego nadawnia raczej nazw nie bedzie, zreszta przeciez to nie Zellenski nadale tylko lokalne wladze.
Beda jakies nacisjki co najwyżej aby czołowi liderzy sie nie afiszowali i nie używali jakiejs symboliki publicznie. Ale przeciez nie bedzie zakazu działanosci opozycyjnych partii poiltycznych praiwcowych, ktore sie do UPA czy Bandery odwołują ze wzlgedów politycznych aby zebrać poparcie określonego elektoratu.
Nawiasem mówiąc, ludobójstwa żaden kraj nie uznał poza Polską wiec
@szurszur: to tylko będzie świadczyć o Ukraińcach. Ja nie chcę by zachód im czegokolwiek zakazywał, ja chcę żeby oni sami przestali. U nas też jest jakiś % któremu nawet Hitler się podoba, I trudno. Nic z tym nie zrobimy, ale zarówno u nas jak i w Niemczech symbole nazistowskie są zabronione.

Co do ludobójstwa to nie wiem jak sytuacja wygląda, może to po prostu kwestia naszej bierność, bo jak patrzę to
to tylko będzie świadczyć o Ukraińcach. Ja nie chcę by zachód im czegokolwiek zakazywał, ja chcę żeby oni sami przestali.


@Narcyz_: Bez presji wielu pańśtw raczej takich rzeczy gdzie trzeb ustapic, ukorzyc sie kraje nie robią (chyba, że dla innych zysków). Weż Polske - gdyby nie presja wielu krajów nikt nie przyznałby u władzy, że Jedwabne miało miejsce.
Polska odmawia pomnika dla dziesiatek tysiecy jenców bolszewickich zmarłych w obozach, bo nie
@szurszur: dobra, ale to trochę słabe przykłady, nie uważasz? Jedwabne - nikt oprawcom pomników nie stawia, poza tym to jakiś pojedynczy incydent anonimowych w historii ludzi.
Bolszewicy - nikomu nie zależy na gestach wobec Rosji, dajcie spokój, tym bardziej teraz. Jak wyglądają nasze stosunki z Rosją, a jak z Ukrainą?

Tak jak pisałem wcześniej, to co zrobią będzie świadczyć tylko o nich. Ja nie oczekuje żadnego nacisku od Zachodu, oprócz naszych
poza tym to jakiś pojedynczy incydent anonimowych w historii ludzi.


@Narcyz_: Nie pojedynczy, bo tam było wiecej takich pogromów. Nawet po sasiedzku z Jedwabnem i lepiej udokumentowane.

dobra, ale to trochę słabe przykłady, nie uważasz? Jedwabne - nikt oprawcom pomników nie stawia,


@Narcyz_: Nie własnie idealne, skoro nikt pomników nie stawia, a dopiero presja zmusiła do przyznania i odciecia to tylko potwierdza moją tezę, że bez presji sie trudno odciąc,
@szurszur: nie chce mi się powtarzać już, jeśli presja Polski, dzięki której Ukraina daje rade w tej wojnie nie wystarczy, to nie mamy o czym rozmawiać. A przykład nie uważam za trafny, bo tam był problem z uznaniem odpowiedzialności, a nie calkowitym zaprzeczeniem. Poza tym Ukraina czci oprawców, to nie jest to samo.

Rosji też pewnje się trudno wyrzec Stalina, to jest usprawiedliwienie?
Poza tym Ukraina czci oprawców, to nie jest to samo.


@Narcyz_: ? Przecięz już pisałem,skoromy nie czczcimy to oznacza, że nam powinno być łatwiej sie odcinać od zbrodni w ktorej sprawców nie czcimy, a potrzeba było jednak presji swiata aby to nastapiło.
A presji świata na Ukriane nie ma.
Pojedyncze protesty Polski Rosji izraela od lat ignorowali ewentualnie reagowali jakimiś umiarkowanymi ustepstwami.

Rosji też pewnje się trudno wyrzec Stalina, to jest
Co konkretnie masz na mysli?


@szurszur: to że Stalin jest o wiele ważniejszy w historii Rosji niż Bandera dla Ukrainy, a to nie jest usprawiedliwienie dla robienia z niego wielkiego człowieka.

Przecięz już pisałem,skoromy nie czczcimy to oznacza, że nam powinno być łatwiej sie odcinać od zbrodni w ktorej sprawców nie czcimy, a potrzeba było jednak presji swiata aby to nastapiło.


ale na jakiej podstawie w ogóle powinniśmy uznawać takie wytłumaczenie?
to że Stalin jest o wiele ważniejszy w historii Rosji niż Bandera dla Ukrainy, a to nie jest usprawiedliwienie dla robienia z niego wielkiego człowieka.


@Narcyz_: No nie jest, ale nie rozumiem co to zmienia.

, to my pierwsi wyciągnęliśmy rękę i to w chwili krytycznej. Teraz jest ich kolej i tyle.


@Narcyz_: No to masz gesty. Usuniecia ulic pomników nie bedzie bo tego nie było nawet za Janukowycza.