Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #fizjoterapia
Wczoraj na zakończenie bloku treningowego wpadł rekord na ławie 160 kg i naprawdę lekkie 260 x3 w przysiadzie.

Ławeczka zawsze u mnie kulała. Z jednej strony przez bóle barków po przysiadach z drugiej przez słabsze predyspozycje. Dlatego, mimo że 160 to niedużo, to bardzo mnie cieszy. Myślę, że dużo więcej już nie wycisnę, więc nie skupiam się już o budowaniu bazy, tylko zmaksymalizowaniu wyniku z tego co mam. Odpuściłem już akcesoria, pracuję tylko na wzorcu wyciskania.

Przysiad - to pierwsze siady zawodnicze od zawodów w październiku, więc też jestem zadowolony jak chodziło to 260. Tu mam największe oczekiwania, bo naprawiem dużo słabych ogniw, wyrównałem hip shift i poprawiłem się technicznie nie robiąc zawodniczego przysiadu.

Podsumowując ten tydzień:
S: 260 x 3 RIR 3
B: 160 x 1 RIR 0
D: 250,5 x 5 RIR -0,2

Świetna pozycja wyjściowa do przygotowań do wiosennego startu.

Pozdrawiam Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wozniak_hubert - #mikrokoksy #silownia #fizjoterapia 
Wczoraj na zakończenie bloku t...
  • 26
@wozniak_hubert: Pije do tego, że kolejny wpis treningowy tagujesz #fizjoterapia, gdzie w sumie powinien być taki content aby on jakoś wyglądał, tak jak ja to "propaguje" od dłuższego czasu. A nie sucha wypiska treningowa nie mająca nic wspólnego w zasadzie z dziedziną jaką jest fizjoterapia ;)
@wozniak_hubert: Zawsze wyciskasz w pasie czy tylko w jakichś +90%RM?
Dla mnie to wciąż rzadki widok (wyciskanie w pasie) a dla mnie to był ten "jeden prosty trik", który dodał te 5%. Mimo zuaważalnych benefitów czuję się troche głupkowata zakładając go do bench pressa.
@VoiDancer: Z definicji rir mówi jedynie o tym ile powtórzeń masz w zapasie. RPE ocenia ogólnie trudność i to nie tylko serii, ale każdego innego ćwiczenia. RPE wzięło się z lekkiej atletyki i moze byc stosowane np. do skakania, bieganie, cwiczen gdzie robisz tyle powtorzen, ze niemozliwe jest okreslenie ile jeszcze "repow" zostalo, cwiczen gdzie mozesz jeszcze wymusic kolejne powtorzenia poswiecajac lekko technikę, interwałów, ćwiczeń izometrycznych itd. itd.
@DywanTv: Niby czaje ale nie do konca.
Piszesz skad się wzieło RPE i spoko, ale w przypadku OPa i Twojego pytania to nie ma znaczenia, bo robi sie tyle repow ze mozna je probowac oszacowac.
Innymi słowy: co tutaj tracimy pisząc RIR2 a nie RPE8 konkretnie?
Pije do tego, że kolejny wpis treningowy tagujesz #fizjoterapia, gdzie w sumie powinien być taki content aby on jakoś wyglądał, tak jak ja to "propaguje" od dłuższego czasu. A nie sucha wypiska treningowa nie mająca nic wspólnego w zasadzie z dziedziną jaką jest fizjoterapia ;)


@Poemat: NIe no masz rację. Dzięki za wyjaśnienie. Nie mogę już edytować wpisu. Ale zwrócę na to uwagę następnym razem.
@VoiDancer: Sprawa podejścia mentalnego. Zakładając, że zrobię tylko dwa powtórzenia i nie dam rady więcej kopię pod sobą dołek, a tak na prawdę nie wiem jak zareaguje moje ciało po zrobieniu tych dwóch powtórzeń, być może będę w stanie jeszcze zrobić jedno lub dwa, bo głowa tak się nakręci, że hej ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Zawsze wyciskasz w pasie czy tylko w jakichś +90%RM?

Dla mnie to wciąż rzadki widok (wyciskanie w pasie) a dla mnie to był ten "jeden prosty trik", który dodał te 5%. Mimo zuaważalnych benefitów czuję się troche głupkowata zakładając go do bench pressa.


@pokey: Jeśli dał Ci aż 5% to musiałeś mieć bardzo dużą dziurę w stabilizacji centralnej w tym ustawieniu. Żadna z osób które prowadzę nie miała takiego efektu. Jedynie
@Poemat: Dobra, to już jest meta gaming dla mnie :) to w kontekście PLANOWANIA treningu faktycznie moze mieć sens, ale widze ze co do subiektywnej miary nakładamy tu kolejny czynnik zależny od osoby :)