Wpis z mikrobloga

Cześć, znacie jakieś narzędzia, kursy online do nauki #angielski w których poćwiczę w jakiś sposób mówienie? Nie wiem, jakieś AI gdzie kursant powtarza teksty po lektorze i algorytm mu mówi czy brzmi jak polack? Albo jakiekolwiek kursy gdzie jest jakiś nacisk na mówienie.

Jestem typowy p0lak co wstydzi się mówić, bo nie umie, a nie umie, bo się wstydzi. Chciałbym sobie odświeżyć ten język. Z gramatyką, czytaniem i pisaniem nie będzie problemu bo materiałów jest od groma. Za rady typu znajdź nativa do rozmów to dziękuję, chcę przyzwyczaić z powrotem mordę najpierw do angielskiego w domowym zaciszu.

#angielskizwykopem #naukajezykow
  • 6
@Lesny_Boruta: to teraz ja się odwdzięczę poradą: popracuj nad przełamaniem wstydu przed rozmową z kimś innym. Żadne kursy nie przygotują Cię do konserwacji tak, jak sama konwersacja.
Dołącz do jakiejś grupy na Discord lub TeamSpeak (do nauki języka, do grania w gry, cokolwiek). Nie musisz od razu mówić, możesz słuchać, z czasem mówić zdawkowo, żeby za chwilę składać zdania i poprawiać się w wymowie lub mieć okazję pytać innych i powtarzać
@6th_Sense: Wiem o czym mówisz. Ja zdałem dla hecy rozszerzoną maturę z anglika z palcem w dupie, bo kiedyś to całkiem dobrze ogarniałem, ale to było kiedyś. A taki mam charakter, że nie przełamię się jeśli nie będę pewny swojej gramatyki i chociaż trochę nie przyzwyczaję gęby do wymawiania angielskiego (a odzwyczaiłem się przez tę parę lat ekstremalnie) - dlatego chcę sobie powtórzyć w swoim zaciszu.
Jeden Mireczek mi polecił zajebistą