Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś od jakiej wartości płaci się akcyzę przy sprowadzeniu auta z UE na fakturę? Konkretnie z Niemiec, kupujemy na firmę, więc płacimy w Niemczech kwotę netto, a w Polsce odprowadzamy podatek VAT do US. A akcyza powinna być naliczona od kwoty netto czy brutto?
#akcyza #motoryzacja #jdg #vat
  • 12
@niegwynebleid: na logikę by tak pasowało, bo na finalną cenę różnych produktów po prostu składa się kilka podatków - jak akcyza, vat itp. i nie nalicza się ich jeden po drugim a od netto, ale nie mogę znaleźć jasnej informacji na stronach urzędów.
@Djelon: @kuraku: @niegwynebleid: no właśnie, to teraz już znowu nie rozumiem jak naliczyć akcyzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Auto jest wystawione w DE z kwotą brutto. Ja im zapłacę netto i w Polsce mam zapłacić VAT. Ale co z akcyzą i od jakiej kwoty i jak wtedy naliczyć VAT. (netto + akcyza) * 1.23 jak rozumiem
Kurde że to nie może być jasne dla tak prostej sprawy. Chodzi Ci o to, że akcyzę wyliczam jak mi się podoba, a to US zdecyduje czy wziąłem pod uwagę prawidłową wartość pojazdu? Czyli mogę wziąć pod uwagę kwotę netto, ale równie dobrze mogę wziąć kwotę znacznie większą?