Wpis z mikrobloga

Czy odbieracie telefon służbowy po godzinach pracy? Zabieracie go do domu? Ja nie zabierałam, ale szef mi jasno powiedział, że oczekuje ode mnie, że w awaryjnych sytuacjach odbiorę. Z tym, że ja traktowałam telefon służbowy jak komputer- po prostu zostawiałam go w pracy. Wewnętrznie się z tym nie zgadzam, bo w domu mam inne rzeczy do roboty. Ale też nie chciałabym się narażać, bo te telefony nie są częste.

#pracbaza #januszex
  • 164
@HIMARS: Gdyby szef kazał Ci zrobić sobie galę to też byś zrobił, żeby mieć lepsze podejście do pracy? XD
Jeśli ktoś oczekuje od Ciebie czegoś ekstra a czymś takim jest pełnienie dyżurów telefonicznych po Twoim czasie pracy za darmo, jak OPka wyżej napisała, że dzwonił do niej 3 razy z pierodlami, bo czegoś zapomniał, to nie jest SYTUACJA AWARYJNA. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Glikol_Propylenowy: ale po co hiperbolizujesz, argumenty rzeczowe sie skonczyly specjaliscie? Rozmawiamy o wykonaniu paru telefonow raz na jakis czas poza praca w celu rozwiazania niespodziewanego problemu. Potem ja jak potrzebuje np wyjsc wczesniej to tez problemow mi z tym nikt nie robi.
A co do opki sytuacji to juz ze 4 razy wyzej pisalem co o tym mysle, a ty dalej swoje.
: nie ma dodatkowej zapłaty. ba, ostatnio odmówił mi stałej podwyżki, ale dostanę premię jeśli spełnię jakieś tam punkty xdd i myślę, że będzie pod kątem premii mnie oceniał właśnie przez pryzmat tego, czy odbiorę telefon by pogadać o nowych funkcjach czegośtam. Więc nie dość, że nie dał podwyżki, to jeszcze chce żebym była dyspozycyjna po godzinach, gdzie tak jak mówię- ta rozmowa o 20:30 niczego nie zmieni

@hermetyczniee rucha cię analnie
@hermetyczniee: Jako osoba decyzyjna w mojej firmie odbieram. Jak byłem ostatnio na l4 to miałem z 3 telefony dziennie i jakoś problemu nie widzę skoro mogę uprościć ludziom życie

Kwestia jest jaka to praca, czy są podwyżki, premie i jak Cię traktują. Skoro szef prosi, a sam jednocześnie potrafi docenić lub np. bez problemu pozwala czasem się zwolnić wcześniej to nie widzę problemu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@hermetyczniee: odbieram, chociaż chyba musiałoby się coś palić, żeby ktoś do mnie dzwonił na dłużej niż godzina po pracy, prędzej jakiś SMS.
Na urlopie też odbieram/oddzwaniam gdy jestem w stanie, bo jeżeli ktoś zastępuje mnie w robocie i stoi w martwym punkcie to w te 5min mogę zaoszczędzić komuś cały dzień gdybania jak rozwiązać problem.
Może robię tak dlatego, ponieważ mogę liczyć tak samo na innych kolegów z pracy, kierownika czy
@loczyn: No managerem nie jestem i nie chciałbym być. Czym jest sup to nie wiem, bo nie pracuje w korporacji i nie znam zargonowego języka. Jestem natomiast odpowiedzialny za duża część rzeczy, która odbywa się w ZP, ale nigdy w życiu nie nazwałbym się robolem, bo robol nie ma raczej swojego gabinetu i z definicji pracuje bardziej fizycznie, niż umysłowo. ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@HIMARS: Pozwole sie wtracic piszac z perspektywy osoby, ktora zarzadza ludzmi w IT na troche wyzszym poziomie. Jezeli specyfika pracy jest taka ze trzeba byc elastycznym godzinowo- wiadomo np projekt toczacy sie np rownoczesnie w Europie i US to zatrudniajac ludzi trzeba to jasno komunikowac oraz odpowiednio wynagradzac. Wiadomo ze jak jest weekendowy deploy na PRODa to ktos musi miec dyzur, a Manager majacy zadaniowy czas pracy tez bedzie czytal maile.
@GienekZFabrykiOkienek: to dotyczy systemow validowanych(GxP) i takie sa wymagania biznesu a przeciez wiadomo ze IT jest dla biznesu a nie odwrotnie ;).przy projektach i systemach ktore nie podlegaja pod compliance nie robimy takich brzydkich rzeczy ;)