Wpis z mikrobloga

Rzadko jeżdżę tramwajem i jakoś nie zauważyłem, że motorniczy ma licznik, który pokazuje mu jak odbiega od czasówki. Bardzo spoko, bo wie dzięki temu czy może np. na kogoś poczekać, gdzie podgonić etc. Może dla Was oczywiste, ale dla mnie jakaś nowość. Pewnie dzięki temu Granulatowy Jabba ma podgląd we wszystkie staty motorniczych, a wiemy że jest control freakiem.

W sumie to mieszkam w centrum, w miarę blisko rynku, a tramwajami nie jeżdżę prawie wcale. Mam wszędzie blisko, więc korzystam z własnych nóg, a jak mam dłuższego tripa to biorę auto, bo komunikacją i tak nie dojadę w sensowny sposób.

#wroclaw #mpkwroclaw
Pobierz Iudex - Rzadko jeżdżę tramwajem i jakoś nie zauważyłem, że motorniczy ma licznik, któ...
źródło: comment_1673593409Pzn59AJcWhIqmr5iIMKWzy.jpg
  • 31
@Iudex Już kilka lat temu zauważyłem te liczniki. W autobusach też są z przodu w kabinie kierowcy. Pamiętam jak rok temu zimą przy Nowym Dworze w czasie olbrzymich korków to w jednym zobaczyłem +2 godziny opóźnienia na bordowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Iudex: Liczniki z tego co kojarzę mają też autobusy. Warto czasem spojrzeć jak mieszkasz koło zajezdni / pętli jak bardzo potrafią wyjechać do przodu.

Oficjalnie MPK twierdzi, że nie mogą być nawet minutę wcześniej niż rozkład. Często potrafią ruszyć o 2-3 bo stracą to potem.

Generalnie te planowane czasy przemarszu starczy jedna pomyłka w światłach i nie nadgoni.
dzięki licznikowi, zamiast dbać o bezpieczeństwo, będzie gnał bo jest spóźniony i grubas premię obetnie


@stefan_pmp Nikt nie obcina premii za opóźnienia. A taki licznik jest super opcją, od roku jeżdżę w biedampk i tu nie mamy takich, strasznie mi tego brakuje. Chciałem nawet apkę na adnka napisać, ale programowanie mnie przerasta
@Iudex kiedyś nawet próbowali kontrolować i rozliczać motorniczych i kierowców z tych czasów, ale pewnie jak kilku wziął na dywanik (na którym nawet raz wylądował mój znajomy) to doszedł do wniosku, że jeśli karał by ich za to nie miał by pracowników.
@Viking-: No tak, wtedy był taki okres, że za wyjazd z pętli za wcześnie się sypały kary. Z jednej strony dobrze, że z tego odszedł. Z drugiej coraz częściej muszę wychodzić z zapasem na tramwaj bo chcą sobie nadrobić. Trochę kijowa ta sytuacja.

Jak dla mnie powinni lepiej ogarnąć te rozkłady i byłby większy spokój.
Nikt nie obcina premii za opóźnienia


@Damasweger: to po kiego grzyba kierowcy i motorniczy jeżdżą jak debile? Myślałem, że łamią przepisy, bo grubas się #!$%@?, a to po prostu idioci?
@Ogau Polacy ogólnie jeżdżą jak debile ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio, to tylko debili widać, bo jak ktoś jedzie normalnie, to nikt nie zwraca uwagi. No ale debile faktycznie istnieją, czasem chcą nadrobić opóźnienie, by na przerwie móc sobie zapalić, czy tam do kibla pójść.
@mnemonk: @Damasweger: czyli ci debile ryzykują życie pasażerów i otoczenia tylko po to, żeby sobie zapalić. Teraz to ja już rozumiem czemu żaden nie podjął rozmowy po niebezpiecznej akcji. Ci troglodyci nie potrafią mówić xD