Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki. Od jakiegos miesiaca chodze na #basen i staram sie ogarniac #plywanie kraulem. Podstawy jakies niewielkie sprzed 15 lat, poki co wzoruje sie na youtube i artykulach. I tutaj moje pytanie: jak poprawic wydolnosc? Na takie wyjscie jedno na basen moj max to 20+ basenow 25m ale co max 2 baseny musze robic przerwe. Z wlasnego doswiadczenia polecacie jakies cwiczenia? Pozdr
  • 7
@B12477 @shaku79 ma rację. Jak miałem basen na studiach na WF, to na początku po jednej długości zdychałem, ale Pani Trenerka deptała nam po palcach, jak się trzymaliśmy brzegu i kazała pływać :) na koniec semestru już nie liczyłem, ile długości robiłem, bo po prostu się pływało. A plecy jakie dostałem szerokie :)
@B12477 od siebie dodam, że technika duzo zmienia. Ja chodzę 3 lata na basen, a dopiero kilka miesięcy temu zatrybilem technikę kraula i na plecach
@B12477: Możesz spróbować się zapisać do jakiejś szkółki pływania, lub na zajęcia indywidualne. Skąd jesteś?

A jeżeli chodzi o samo pływanie do popracuj nad techniką. Możesz spróbować wrzucić sobie deskę pod tyłek (taką ósemkę) i spróbować nauczyć się lepiej pływać samymi rękami.
Jeżeli chcesz się mniej męczyć, to musisz wykonywać mniej ruchów - spróbuj robić długie pociągnięcie ręką i nie machać nogami jak popadnie, to mocno męczy.

Jak pójdziesz na zajęcia