Wpis z mikrobloga

ej co zrobić by podnieść swój ranking? mam 1100-1200 na chesscom i już od dłuższego czasu nie mogę iść wyżej, czy robienie na tym etapie puzzli ma jeszcze sens? przecież powtarzanie tysiąc razy mata wieżą gówno daje, są jakieś inne stronki gdzie są puzzle które można dostosować do poziomu bez płacenia? albo jakieś lekcje dostosowane?
#szachy
  • 4
@morgiel:
Jak chodzisz na siłkę to jak będziesz trenować tylko bicka to ładnie sylwetki nie zbudujesz. Tak samo z szachami, napatkowałeś bicka kombinacjami, czas pouczyć się czegoś innego.

Na tym etapie to ja bym doradził granie partii z dość długim tempem i maksymalnie świadomie - to znaczy na każdym etapie zadawać ciągle pytanie "dlaczego?" Dlaczego mam zagrać ten ruch, dlaczego przeciwnik zagrał taki ruch, jak zagram ten ruch to jakie on
@morgiel przeczytaj jakąkolwiek książkę o strategii albo filmik na YouTube. Nawet kilka gierek treningowych hanging pawns możesz sobie dać, a potem jak wyżej koliega powiedział, długie partie. Moja blokada pojawiła się ok. 1800-1900 i musiałbym chyba już w #!$%@? grindowac, a nie chce mi się. W ten sposób jestem w tym limbo i tak się bujam. W lepszym okresie bliżej do 1900 w gorszym zahaczam o 1700 xD