Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#motocykle siema motomirki.nieubłaganie zbliża się czas w którym to odstawie swój motocykl na przegląd.vstrom 2011 ABS. 65000 na liczniku.zastanawiam się jak finansowo to wyjdzie bo to pierwszy przegląd odkąd mam to moto.na jakie koszta można się nastawiać przy tym przebiegu? Wiem że z dupy pytanie bo to zależy, no ale są chyba obowiązkowe punkty na takim serwisie? Możecie coś podpowiedzieć ?
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikeeho: a to nie jest tak, że przegląd to przegląd i koszt to jakieś 65-70 zł? W sumie pierwsze słyszę o jakichś dodatkowych kosztach na przeglądzie. No i co ma przebieg do tego? W sumie to aż jestem ciekaw czy coś takiego jest, może moto rządzi się swoimi prawami bo jeśli chodzi o samochody to niezależnie od modelu/przebiegu zawsze płaciłem tyle samo, kumple też
@mikeeho: jak masz instrukcje obsługi to tam powinny być interwały serwisowe i co się wtedy robi. Podejrzewam ze poza olejem i filtrem to świece i może luzy zaworowe. Plus klocki i płyn jeśli po zakupie nic nie robiłeś.
Najlepiej zadzwoń do serwisu, to podadzą koszt z częściami bo ostatnio wszystko leci w górę :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikeeho: znaczy ja proponuję Ci zrobić samemu co dasz radę bo po co na dobrą sprawę dopłacać za głupia wymianę filtra powietrza czy oleju. Najlepiej zadzwoń i się zapytaj ile kosztuje podstawowy serwis, jeśli chodzi o podstawowy to: płyny, filtry, luzy zaworowe, naciąg łańcucha (?). Reszta to już wróżenie ze szklanej kuli. może się okazać, że masz do wymiany pół motocykla, a może być wszystko sprawne. Mechanik też ci nic nie
@mikeeho: weź serwisówkę swojego motockla i zobacz jakie czynności trzeba wykonać przy określonym przebiegu (np. świece, regulacja zaworów). Idź do garażu, zobacz czy musisz wymienić klocki/tarcze/opony/napęd. Zastanów się kiedy ostatnio wymieniany był płyn chłodniczy i hamulcowy. Zobacz czy łożysko główki ramy jest w akceptowalnym stanie. Jeśli nie wiesz jak sprawdzić powyże, poszukaj na youtube. Następnie wejdź na allegro i sprawdź ceny części/płynów, które wymagają wymiany. Potem poszukaj cennika mechanika (znajdziesz przykładowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zielony_goblin: jestem za cienki jak na razie i wolę oddać do mechanika żeby sprawdzić i mieć pewność czy wszystko jest ok.z czasem pewnie oleje i filtry ogarnę sam bo tak jak piszesz to żadna sztuka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikeeho: ja to kumam, zresztą od tego jest mechanik, nie kaDy zna się na wszystkim. Ja przy swojej 125cc wymieniam tylko płyny, filtry, świece i klocki bo tam nie ma nic trudnego, a reszta to mechanik bo szkoda mi nerwów jak się nie znam. Jeśli świec nie wymieniłeś od zakupów ani nie robiłeś luzów zaworowych to będzie to do zrobienia na 100%, ew poczytaj na internecie o serwisie pozakupowym i jest
@mikeeho: W dużym Vstromie przy przeglądzie największy problem to jedna ze świec któregoś gara, bez demontażu chłodnicy nie wymienisz z drugiej strony tam powinny być irydy i chyba mają wg fabryki przebieg 100 kkm.

Druga nieprzyjemna przypadłość od któregoś rocznika to brak możliwości synchronizacji przepustnic poza ASO bez ich boxa diagnostycznego nic sensownego nie zrobisz.

A zużycie reszty czyli napęd, hample, łożysko główki, uszczelniacze lag to bez obejrzenia trudno powiedzieć.

Gx
@mikeeho: Kontrola i ewentualna korekta luzów zaworowych, wymiana świec, czyszczenie przepustnic, przy tym przebiegu wszystkie płyny do wymiany, kontrola stanu klocków\tarcz hamulcowych, naciągu łańcucha, samego łańcucha i zębatek. Przy obecnych cenach może wyjść między 1-1.5k zależy od serwisu.
@mikeeho: Ja mam takie samo moto co Ty, chyba przy 48000 robi się duży serwis, ja robiłem przy 54000 bo tak kupiłem, poprzedni właściciel nie zrobił (wiedziałem o tym w czasie kupna). W krk wyniosło mnie to ok. 1500 zł - mały protip świece tylko irydowe bo na zwykłych będzie szarpał.