Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#it #emigracja

Mam dylemat:
otóż w Polsce zarobie około 10 tysi netto zł.
Mam propozycję wyjazdu do Luxemburga za około 4000 Euro.
Mogę dojeżdzać do Luxa z Niemiec żeby było taniej np. na wynajmie mieszkania.
Jechać czy nie jechać? W Polsce trzyma mnie rodzina (starsi rodzice) i wygoda w obecnej pracy.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c01f51cdab2baf82041c13
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jeśli planujesz dojeżdżać z Niemiec (pewnie Trewir albo okolice), to jest to spoko opcja, znajdziesz tam studio do 500 euro spokojnie, więc zostaje Ci 3500 nadal. Pytanie, co to za robota, czy praca zdalna wchodzi w grę (codzienne dojazdy autem będą Cię trochę kosztować) no i czy sporo wydajesz na tzw. usługi (restauracje, knajpy). Zakupy w sklepie zrobisz tu za podobne pieniądze jak w PL. Przy umiarkowanie rozrzutnym trybie życia
@ciemniak22: Jak jesteś zatrudniony w Luksemburgu to nie możesz pracować zdalnie więcej niż x dni w roku. Jak pracujesz z Niemiec to musisz zapłacić dodatkowe podatki jak przekroczyć te granice dni.
@AnonimoweMirkoWyznania: To 4k to zostaje Ci na ręke? Jak tak to spokojnie za to masz tutaj piękne życie i odłożysz spokojnie. Wez pod uwagę, że standardem są np. vouchery 10.8 euro dziennie na jedzenie.
@chinski_pierozek:
W emigracji nie
otóż w Polsce zarobie około 10 tysi netto zł.

Mam propozycję wyjazdu do Luxemburga za około 4000 Euro.

Mogę dojeżdzać do Luxa z Niemiec żeby było taniej np. na wynajmie mieszkania.


@AnonimoweMirkoWyznania: nie jechac, nie opłaca sie tym bardziej robienie fikołków by oszczedzic. Jak dadzą 30k net to mozesz jechac. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@prxtxndxr:

W emigracji nie chodzi tylko o pieniądze.

Nie każdemu, ale OP akurat w swoim pytaniu podniósł jedynie kwestie finansowe w pozytywnym kontekście

bardziej chodzi o poziom życia,

Poziom życia jest może ok zarabiając 4k eur w polsce, co za poziom masz w luxemburgu tyle zarabiając?

bezpieczeństwo, spokój

Nie trzeba się przeprowadzać za granicę

wiele rzeczy do zobaczenia w okolicy

Od tego jest podróżowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°
resrfff: roznica w zarobkach duzo za mało by wyjezdzac. By sie opłacało to nie +80% tylko +180% by miało to sens.
Zwarzywszy na znacnzie wyższe koszty życia w życiu bym się nie ruszył. Gdzie tu awans? Wyraxny awans bo przy okazji porzucasz rodzine i całę środowisko.... i stajesz sie sam jak palec, imigrantem nba obczyxnie.
x3 pensja by to miało ręce i nogi.
---

Zaakceptował: karmelkowa
t00l: Nie napisałeś ile masz lat, ale ja zawsze młodym (poniżej 30l? albo jak nie masz jeszcze żony, domu wymarzonego, dzieci) żeby sobie wyjechać nie tylko dla pieniędzy, ale doświadczenia życiowego, sprawdzić sobie jak się żyje w innych krajach, nie ma to jak doświadczyć na własnej skórze, czytanie w internecie nie odda życia w innym miejscu, a kiedy testować i doświadczać jak nie teraz? Zdążysz na stare śmieci wrócić zawsze jakby
@prxtxndxr: Niektóre instytucje unijne wprowadziły do trzech dni telepracy tygodniowo. Więc przy dwóch dniach dojazdów do pracy nawet z Trewiru da się w miarę bezproblemowo tak funkcjonować. Co do reszty Twojego wpisu - pełna zgoda.
@pieczony_szczur_z_ogniska:
Nie bierzesz od uwagę specyfiki Luksemburga. Tego rodzaju Polonii jak tu nie ma chyba nigdzie indziej, ponieważ większość stanowią w tym kraju nie tyle emigranci, ile ekspaci. Którzy nie uciekali z PL przed biedą albo wyrokiem za niepłacone alimenty, tylko przyjechali po jeszcze lepszą pracę i karierę. Pracują w Komisji Europejskiej, Parlamencie, Trybunale, Europejskim Banku Inwestycyjnym, innych instytucjach unijnych, bankach prywatnych, kancelariach, firmach konsultingowych itp. Nie znam statystyk zarobkowych, da