Wpis z mikrobloga

Ech 3 Stalkery zaliczone i człowiek nie wie co ma robić, ostatnie 2 tygodnie miałem więcej czasu więc postanowiłem poznać tytuł o którym tyle słyszałem i który zawsze chciałem ograć, moje odczucia bywały różne.
Chyba robię się już stary ale kiedy widzę taką grafikę to normalnie gra ma + na starcie, przypomina mi to czasy kiedy nie było neta i solucji na wyciągnięcie ręki, a wyjątkowe sekrety dzieliło się ze sobą skumana grupka osiedlowych graczy jak już zeszliśmy z boiska czy trzepaka bo stara wołała do domu.

Ale zaczynając od początki Cień czarnobyla
Pierwsze wrażenie nie takie złe, mocne AI przeciwników i dosyć trudne starcia a grałem na weteranie i bywały miejsca gdzie tego trochę żałowałem( wiem w każdej chwili można zmienić ale nie o to chodzi przecież ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
No ale po jakimś czasie łapiesz o co chodzi i jak umiejętnie się wkręcać w strzelaniny by samemu co chwila nie robić wczytywania, historia hmm jakaś tam jest ale masa bugów, niezaliczanych misji mimo ich wykonania itp. skutecznie utrudniała wczucie się w klimat.
Ogólnie to było fajnie ale widać że gra niedopracowana

Czyste niebo
Tutaj muszę przyznać że jest lepiej i wiem że ogólnie mało kto lubi tą część ale dialogi jak najbardziej w dechę, czuć radość jak ziomek z Wolności wita Cię Siema stary i wali jakiś żarcik albo przez megafon ktoś mówi o tym by inny przyszedł do niego coś zobaczyć na co ten drugi odpowiada że nie ma mikroskopu i niech się wali xD
Walka poprawiona można mieć większą ingerencje w swój sprzęt, gdyby taka mechanika była w pierwszej części to naprawdę było by lepiej.
Historia ach szkoda gadać, tylko jedno zakończenie i ten denerwujący moment kiedy nie możesz już się cofnąć na poprzednie mapki bo #!$%@? wątek ma się ukończyć i elo.

Zew Prypeci
Początkowo byłem sceptyczny, wielkie mapy na których jest trochę pusto, nie czuje klimatu tych miejsc poprzednie może idealne nie były ale nie biegłem jak debil od punktu A do B by coś zrobić i początkowa lokacja jak z czystego nieba mokradła xD, #!$%@? jaki debil to tak zaprojektował, co jest przyjemnego w łażeniu po jakiś zasranych krzakach gdzie ani widoków ani klimatu.
Ale zadania poboczne dały się przekonać do tego tytułu, przestaliśmy być chodzącym karabinem który wszystko ma rozstrzelać by pójść dalej, skradanie się wśród zombi czy wśród śpiących pijawek jest ekstra, szukanie artefaktów zaczyna być satysfakcjonujące, są osiągnięcia które realnie coś dają i nie ma tego #!$%@? kończenia gry jak dowali się główny wątek do finału.

NO a teraz co robić wiem że są mody co polecacie Mirki, nie chcę jeszcze opuszczać zony( ͡° ͜ʖ ͡°)

#stalker #stalker #lostalpha #moddb #mody #gry #grypc #pcmasterrace #totalconversion #singleplayer #fps #gryzadarmo #fpsy #fpp
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Kondziu5: jedynie co Ci pozostało to pobrać Anomaly z odpowiednim modpackiem obecnie na topie są Gamma i Escape from Pripyat. Na moddb jest masa addonow, możliwości konfigurowania gry itd
dracul - @Kondziu5: jedynie co Ci pozostało to pobrać Anomaly z odpowiednim modpackie...
@Kondziu5 Zew Prypeci imho jest najlepszą częścią starej trylogii. W Czystym Niebie wqrwiała mnie ostatni level w elektrowni, w Cieniu Czarnobyla z kolei niektóre bugi....