Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kupiłem fajne solidne używane meble córce. Niestety jest jeden defekt, nie wiem co to było ale jakieś przebarwienia zostały po naklejkach. Dosyć głęboko bo żadnym środkiem tego nie dało się zmyć. Kolor biały akryl mat. Przetarłem to drobnym papierkiem 320, oczywiście nie do MDF. Pomalowałem to farba akrylowa do drewna i super spoko wyszło kolor gra. Jak teraz pozbyć się tego efektu pomarańczy i zrobić to na gładko? Polerować jakimś mleczkiem do mebli akrylowych? 1600 papier wodny ? Jakieś rady ?
#meble #pomocy #stolarstwo
  • 16
Jak teraz pozbyć się tego efektu pomarańczy


@KlejnotChoroszczy: szczerze? Przyzwyczaić się. Nijak lica farby nie wyszlifujesz na gładko, musiałbyś od razu malować tak, by została gładka warstwa, najlepiej wałkiem welurowym i matową farbą. Albo natryskowo, jeśli masz takie możliwości.
@KlejnotChoroszczy: i mimo to wyszła skórka pomarańczy? Może farba za gęsta? Tu warto się przed docelowym malowaniem pobawić malując choćby niewidoczną stronę mebla testowo, bo niestety musisz trafić z konsystencją, by się ładnie rozpływała.
@KlejnotChoroszczy: spokojnie, tylko musisz przygotować gładkie i odpylone podłoże, utrafić w konsystencję farby (żeby się ładnie rozpływała), malować kilkoma cienkimi warstwami (ważne zwłaszcza jeśli malujesz mebel złożony i stojący, pionowe płaszczyzny) no i musisz mieć bezpyłowe warunki.

Ćwiczyłem to do upadłego robiąc na własny kolor lakierobejcą stolarkę w domu (parapety i drewniane framugi drzwiowe), po szlifowaniu najpierw odkurzałem zarówno rzeczy do malowania, jak i całe otoczenie, przewietrzałem pomieszczenie robiąc w nim
Za dużo zamiennych. Musisz testować samemu na jakimś odpadzie. Temperatura otoczenia już robi różnicę. Skórka robi się gdy nierówno naniesiona farba czy lakier zasycha w miejscach gdzie jest jej więcej zanim rozleje się na równo. Włókna wałka zostawiają właśnie takie centki dlatego lepsze są wałki piankowe. Nie używam wodnych lakierów za dużo z nimi problemów ale do tych rozpuszczalnikowych dodaje 20-25% rozcieńczalnika pod wałek. Myślę że spokojnie z 10-15% wody możesz dolać.