Wpis z mikrobloga

@recznik_z_ikei: A jak nazwać Pana, który wykorzystuje cudze dzieci do osłabiania swojego oponenta? Gdyby nie USA ta wojna byłaby skończona, ale teraz Rosja, później Chiny. My tez zdechniemy za ich interesy.
Różnica jest taka, że Niemcy zabraniają wysłania sprzętu który jest na wyposażeniu innych krajów a nie swojego. Jakby mówili o swoich vs amerykańskich to inna sprawa.


@Feuforce: USA by tak samo nie pozwoliłaby komuś wysłać ich czołgów

serio stanie po stronie zbrodniarzy i mącenie wewnątrz NATO nazywanie mądra polityką?


@recznik_z_ikei: xDDDDDDDDDDDD kto stoi po stronie Rosji niby? Niemcy? Litości chłopie
@Eddenn: To ciekawe co zrobią jak i tak wyślemy. Pokaże to, że sprawczość Niemiec jest malutka. Bo co nam mogą wtedy zrobić? Pozwą nas? Jak tak, to o co? PRowo wyjdzie to fatalnie. "Niemcy pozwały Polskę, Finlandię etc o to, że pomaga Ukrainie". Nie sprzedadzą nam więcej Leo, których i tak już nie chcemy?
@Feuforce: Nie chodzi mi o to. Ukraina została tak doposażona ze w wojnie obronnej by sobie poradziła, ale koszty odbudowy kraju po wojnie i smierć (podobno) 100k żołnierzy to są ciężkie straty dla takiego kraju jak Ukraina, który już był na dobrej drodze do pozbycia się oligarchów i innego syfu co ten kraj niszczył. Teraz front stoi w miejscu i dzieje się rzeźnia, po 800 zabitych po jednej i drugiej stronie
@Feuforce: A z drugiej strony Niemcy dążą do utworzenia jednego kraju z Europy i nie chcą dominacji jankesow w regiony, co jest całkiem rozsądnym ruchem, bo wszystkie kraje UE mogą być mocna przeciwsila dla USA i Chin
@Eddenn: Może się nie zrozumieliśmy, więc zapytam dla pewności. Według Ciebie Niemcy grają na to by Amerykanie nie działali na zasadzie kroplówki tylko ogromnego wsparcia, które umożliwi dalsze przełamanie frontu przez wojska Ukraińskie?
Bo ja tego nie widzę. Przynajmniej nie widzę tego by sami Amerykanie dali radę to zrobić bez wsparcia innych krajów NATO. Czysto politycznie to niemożliwe. Amerykańskie społeczeństwo niby popiera wsparcie, ale co będzie gdy ich duma czyli najlepszy
@Eddenn: Ciężko to oczywiście wykluczyć. Największą bronią swołoczy jest dzielenie społeczeństw. Jest taka możliwość plus oczywiście nasi rządzący grający na Niemcach od lat. Jak wspomniałem, ja tego nie widzę, ale oczywiście chciałbym się mylić. Niemcy mają pewnie lepsze karty do ciśnięcia Amerykanów niż my i byłaby to dobra wiadomość dla Polski.
Cóż, zobaczymy jak to się rozwinie. Problemem jednak jest czas. Im bardziej opóźniamy dostawy tym na froncie gorzej.
@Eddenn jak ogrywają Stany? Wiarygodność Niemiec najniższa od lat. Udzial spolek w top 100 też najniższa od lat. Niemcy się uwsteczniaja, bardzo mi przykro. Są już lata za Stanami i Chinami
jak ogrywają Stany? Wiarygodność Niemiec najniższa od lat. Udzial spolek w top 100 też najniższa od lat. Niemcy się uwsteczniaja, bardzo mi przykro. Są już lata za Stanami i Chinami


@lolex: Tak ogrywają, że mówią wprost, że wyślą leopardy, jak oni wyślą abramsy, a dobrze wiedzą, że amerykanie nie ich nie wyślą.
@technojezus: Tak ogrywają, że niemiecka prasa zastanawia się czy wyniki słabnącej pozycji Niemiec na arenie międzynarodowej nie dojdzie do bezprecedensowej sytuacji w której nikt o zgodę Niemiec się nie będzie pytał. Zieloni naciskają na rząd aby ten nawet nie próbował blokować decyzji sojuszników o przekazaniu leopardów.
A z najnowszych doniesień to niemiecki minister obrony nie wyklucza tego że taka zgodę Niemcy udzielą.

14:30 Uhr – Lambrecht schließt Lieferung von Leopard-Panzern nicht