Wpis z mikrobloga

Leczę się na astmę, ostatnią kontrolę miałem dwa lata temu i jest to choroba, z której się nie wyleczę. Biorę Asaris, czasem Milukante i w razie duszności muszę mieć Ventolin.

No i co? W #luxmed wystawiali mi recepty na leczenie przewlekłe ale nagle, bez żadnego ostrzeżenia nie mogę już wystawić recept (nie wiem nawet dlaczego, jest jakiś limit jak długo można wystawiać recepty bez wizyty u lekarza?). Leki się skończyły, najbliższa wizyta do pulmonologa za dwa tygodnie. Zdechnę do tego czasu albo się uduszę...

#astma #alergia #luxmed #zdrowie #medycyna #nfz
  • 11
@PanBulibu: leki można przedłużać do 6 miesięcy od ostatniej wizyty co zresztą jest dokładnie napisane w panelu. Zamów telekonsultacje lub zadzwoń i wybłagaj wizytę dodatkową.
@PanBulibu: ja pisze maila do mojej przychodni na NFZ z prośbą o recepta (mozna opisac w jakiej sytuacji jesteś i ze to pilne) i dostaje recepte po kilku godzinach. może być bez refundacji, jesli nie wyslesz historii choroby
@PanBulibu:

Wizyty do specjalistów zwalniają się na bieżąco, to raz.

Dwa, jeśli ta sytuacja zagraża twojemu życiu, to dzwoń na infolinię i zaraz coś wymyślą i dostaniesz recepty.

Trzy, możesz spróbować czatu z internistą, który jest uprawniony do wystawiania recept.

Naprawdę takie rzeczy trzeba wam pisać?
@PanBulibu: jeżeli masz historię leczenia w luxmed to na telekonsultacji lekarz internista wypisze receptę. Sprawdzi sobie co brałeś i przedłuży. Nie musi być pulmonolog. Jak nie ma w Twoim mieście to możesz szukać po innych, zdarzyło mi się parę razy że np. w Warszawie dużo łatwiej się umówić niż w Krakowie.