Wpis z mikrobloga

@fujiyama: pochwalam niemców w tym wypadku. Wiadomo USA sporo już dostarczyło w tym zapowiadane są wozy Bradley ale przydałoby się podkręcić tempo. Ciężko wymagać od kogoś dostarczenia swoich czołgów samemu mając ich sporo więcej a tak wygląda w tym wypadku sprawa ameryki naciskającej na Niemcy żeby oddali Leo. Niech pójdzie nawet jakaś symboliczna liczba Abramsów choćby do zachodnich obwodów UA i odciążenia innego sprzętu który mógłby pojechać na wschód Ukrainy. Inna
nieźle ich rozegrali Niemiaszki haha


@mial85: rzeczywistosc wyglada troszke odwrotnie ;D

Ciężko wymagać od kogoś dostarczenia swoich czołgów samemu mając ich sporo więcej


@Bet0nex31: niemcy nie wysla zadnych czolgów, to chodzi o zgode na dostarczenie Leopardów przez inne kraje niz niemcy. to wymaga zgody producenta i na to sie nie zgadzaja niemcy.
@shmatshiage: jasne. Tylko że niemcy już wcześniej zapowiadali wysłanie swojej partii Leo kiedy inne kraje je posiadające się zgodzą. Nacisk z Polski i Finlandii ruszył temat, grzeją go też amerykanie którzy pod tym względem nieco śmiesznie wyglądają. Kolejna sprawa - serwis czołgów przekazanych UA. Będą to zajechane Leo A4, żadne nie są w świetnym stanie ani polskie, ani fińskie a tym bardziej szrot z Hiszpanii. Serwis będzie wymagał kanibalizmu, nawet jeśli
@shmatshiage: A4 to chyba niewiele o ile jeszcze cokolwiek patrząc po tym jak mało oferowali nam jako rekompensatę za T-72 i ile sztuk poszło do Czech. Wiadomo jednak że jak temat ruszy to w końcu ktoś zawoła o A5, do tego wspomniany serwis.
@shmatshiage: dealer Mercedesa naprawiając i remontując auta klientów w swoim ASO nie doprowadzi do sytuacji że sam nie będzie miał części do utrzymania swoich samochodów w stanie nadającym się do jazdy. Z Leopardami już może tak być. Inna sprawa że Niemcy mają samych sojuszników jako kraje z którymi graniczą więc mogliby nieco odpuścić ten temat.
@fujiyama: Niemcy widzą się jako mocarstwo więc nie dziwi fakt, że opierają się rozbrajaniu własnej armii podczas gdy USA, Chiny czy Rosja się rozkręcają. Tak wiem wiem Rosyjska armia w rozsypce, tylko mi wytłumaczcie dlaczego w rankingach spaść nie chce. Czy nam się to podoba czy nie Niemcy mają inne spojrzenie na tą sprawę. 1 nie sąsiadują z Rosją. 2 chcą prowadzić niezależna od USA politykę. Choć myślę, że koniec końców
@aleksc: do Polski przyjechało właśnie ponad 1000 pojazdów US Army obok drugiego tysiąca, który już tu stacjonuje z załogami. W lipcu przyjedzie 28 naszych Abramsów, dostaliśmy pierwsze czołgi z Korei.
14 Leopardów zrobiłoby różnicę, serio?