Wpis z mikrobloga

@Faiko

zabraniać robienia dzieci brzydkim, biednym


A gdzie wady? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Serio, dlaczego potrzebuje kursu i państwowego egzaminu żeby jeździć autem albo wykonywać niektóre pracę a mnożyć się jak króliki można bez żadnych ograniczeń?
@xqwzyts: Bo samym mnożeniem się nikomu krzywdy nie robisz, a co do późniejszego wychowania to tutaj już państwo ma coś do powiedzenia i może Ci np dzieci odebrać jeśli byś je krzywdził. Mam nadzieję, że pomogłem.
@Vanderwill: Karły mogą mieć normalne życie, a nawet zostać sławnymi aktorami, jak Dinklage (który swoją drogą ma chyba dzieci bez karłowatości). Ich ojciec sam przykładem, skoro spłodził dzieci.
Przecież tak można powiedzieć o każdym dziecku...


@To_ja_moze_pozamiatam: Jak? Pisałem konkretnie o dzieciach niepełnosprawnych i rodzicach świadomie decydujących się stworzyć takie dziecko (wiedząc, że niepełnosprawność jest pewna lub bardzo prawdopodobna).

Bardziej ogólnie rzeczywiście, każdy rodzic tworząc dziecko ryzykuje życiem tego dziecka, więc szerszym pytaniem jest czy ktokolwiek ma prawo tworzyć nowych ludzi - przykładowo antynatalizm jest poglądem, że nie. Ale nie musimy od razu rozważać prawo do tworzenie ludzi w ogóle,
@Vanderwill: metanalizy dowodzą że dzieci mają średnio jakieś 10% szans na odziedziczenie problemów i/lub chorób psychicznych każdego z rodziców. w sumie każdy kto robi dzieciaka jest samolubny. tutaj to po prostu widać. ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Faiko: Oczywiście że wszystkim tym co ich wymieniłeś powinno się zabronić rozmnażania, dzieciom trzeba zapewnić stabilność finansową i genetyczna (jak się rozmnażasz rób to już dobrze) Oczywiście ogólnie jestem za zaprzestaniem rozmnażania bo niczemu to nie służy, ale skoro nie da się tego zatrzymać od tak to niech chociaż zatrzymają to w najgorszych miejscach

Za sam fakt tego, że jest niepełnosprawny?


Bycie ekstremalnie niskim wiąże się z wieloma problemami i innymi