Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie podział pieniędzy w budzetówce dla porównania wziąlem sobie sredni zarobek nauczycieli 3700 brutto i gorników 7500 brutto.
Nauczyciele czego sie nie dziwie chcieliby podwyzek rzedu 7 procent. Natomiast już górnicy rzedu 25%. Coś mi tutaj nie pasuje. Na kogo Polska wykladac wieksze pieniadze? Taki mały paradoks chyba...
Górnictwo jest tylko i wyłacznie utrzymywane ze strachu rzadzacych od wielu lat. Za te wszystkie zapomogi do zebrzacych gornikow i ratowanie kopaln przez ostatnie 30 lat wybudwalibysmy ze 3 elektrownie atomowe.
Niech ktoś mi to wytlumaczy...
Zawsze blokowali na strajkach importowany wegiel z rosji ale jak co przyszlo do czego to sie okazalo ze wegla nie ma dla zwyklych ludzi... i po co to wszystko? Po co inwestowac wspomagac setkami miliardow zlotych czegos co i tak nie ma sensu.
#nauczyciele #gornicy #polska #budzetowka
Pobierz nicos84 - Zastanawia mnie podział pieniędzy w budzetówce dla porównania wziąlem sobie...
źródło: comment_1673497131GdSPXguN1HXpKQUBgaamkR.jpg
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
@nicos84: to bardziej złożone jest... Z cieplutkiego korytka poza górnikami jeszcze śście zarząd, solidarność i firmy okołogórnicze. A sami górnicy to takie robole.. gdyby nie złożone środowisko to by przeszło bez ofiar dawno w całości w prywate.
@nicos84: Akurat przykład nauczycieli do mnie nie przemawia. Sam nie wyobrażam sobie być nauczycielem, ale przechodząc długą drogę edukacji można dostrzec ze masa z nich jest niepotrzebnych. Szczególnie uczelnie wyższe których się namnożyło a ludzie po nich popadają w depresje bo praca w sklepie oferuje lepsze zarobki niż praca w zawodzie. Masa wykładowców tak samo jak uczelni nie przynoszą absolutnie żadnego zysku dla nikogo. Pomijam już prywatne odczucie, że przychodząc na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przemo_student: tylko że gros nauczycieli to Ci obejmujący wykształcenie podstawowe. Uczelni państwowych za wiele się nie pojawiło, a i też tam pilnują swojego kawałka tortu, więc jako doktorant nie masz wielkich szans na uzyskanie tam pracy. Pojawiła się masa uczelni prywatnych subsydiowanych przez ministra Czarnka i realizujących dwa scenariusze - albo drukowanie papierów dyplomowych dla koalicji, albo zapewnianie im posadek. Inną kwestią są uczelnie prywatne, które również w większości finansują się
@nicos84: @missolza: warto dodać, że nauczycieli jest tak z 10 razy więcej niż górników (około 700 000 do poniżej 80 000).
A pomimo pompowania cholernych pieniędzy w nierentowne kopalnie, to jak przyszło co do czego to węgla ni mo i co nam pan zrobi?
@nicos84 co do nauczycieli. To co podałeś to jest gola pensja bez dodatków gdzie z dodatków można dołożyć prawie drugie tyle. I to wszystko za 18 godzin lekcyjnych tygodniowo. Wolne ferie, święta i wakacje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nicos84: weź pod uwagę, że 80% nauczycieli jest dyplomowanych. Górnicy zarabiają za dużo i jest ich tez za dużo. Nauczycieli też jest za dużo, ale oni chociaż mniej zarabiają. Za to mają dużo mniej godzin pracy.