Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #zakupsamochodu
Auto do 40k, a najlepiej 35 i mniej. Z wymagań to wygląd, i w miarę żwawy silnik, powiedzmy poniżej 7 do 100, czyli jakaś turbobenzyna, turbodiesel, ewentualnie wolnossąca większą benzyna. I potrzebuję mieć hak do przyczepki. Myślałem nad #alfaromeo #brera 2.4jtdm albo 1.75tbi, Audi A5, Volvo S80 i S60. Do tego Lexus (is 250 za słaby, 350 za drogi), Jaguar XF (podobno bardzo drogi serwis), Mercedes C (tylko coupe mi się podoba), BMW 3 (ceny z kosmosu). Czym warto się zainteresować? Zależy mi na tym żeby auto się zbierało, jakieś 200-300 koni, jak będzie możliwość to będę chciał czipować. Samochód do miasta i tras, nie będę się bawił w gonienie po torach. Automat to spory plus.
  • 29
@qps666: giulietta 1.75 z początku produkcji? focus st, audi a5 3.0 tdi + chip masz ~300hp, octavia rs, ja bym brał vw phaeton, ale ja lubię luksusowe lima
@qps666: Piszesz, że chcesz auto do miasta oraz tras i nie będziesz ganiał po torach a jednocześnie celujesz w jakieś astronomiczne motory po kilkaset koni i auta, którym w skrajnych przypadkach niedługo stuknie pełnoletność... Do tego taka np. Brera 2.4 spełnia normę zaledwie EURO 4 co w najbliższych latach na bank będzie problematyczne przy poruszaniu się po ścisłym mieście i łyka pod dychę gnojówki/100 km. I to wszystko za 40 tysięcy,
@qps666: Ty nam lepiej powiedz piękny kawalerze ile masz budżetu na naprawy, tj. ile chcesz w samochód wsadzić i ile chcesz spalania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo nie obraź się, trochę ten post jak baba na tinderze - ma wyglądać, ma być szybki, najlepiej automat ale 200-300 koni, i zarówno do miasta jak i trasy. A i ma mieć hak. I poniżej 8k euro.

A nie podasz
@qps666: Laguna/Megane 3 coupé z 2.0 turbo albo jakimś mocniejszym dci pod chip - koszty utrzymania śmieszne względem innych wymienionych przez Ciebie a i stan dużo lepszy oraz młodszy rocznik na luzie w budżecie znajdziesz
Mam jaguara xfa, 3.0 diesel 275hp. Nawet chce go sprzedac XD Wiekszosc tego, co pisza w internecie to bzdury. Omijac tylko silnik 2.7. W serwisie podobnie jak bmw czy audi, a niektore czesci tanie. Trzeba tylko miec ogarnietego mechanika znajacego sie na tych samochodach, bo jak to w angielskiej motoryzacji sa rozne dziwne rozwiazania.
Pobierz korniku - Mam jaguara xfa, 3.0 diesel 275hp. Nawet chce go sprzedac XD Wiekszosc tego...
źródło: comment_1673508048CIIdqjKcKDQwdtGx35aLZ0.jpg
@qps666: Powodzenia, daj znać jak coś znajdziesz. Sam szukam czegoś sensownego do 50 tys. w automacie i wybór jest tragiczny. Nie znajdziesz nic 5-letniego, 10-letnie to co najwyżej Ople Corsa z 80konnymi silnikami. Jest źle.
@bruhh: to jest chore że człowiek za prawie 50 tys. nie może kupić chociaż w miarę przyzwoitego samochodu. Jeszcze rok, dwa lata temu NOWE auta z mocnymi silnikami kosztowały po 80k.
@bruhh: Taki Fiat Tipo z 1.4 T-Jet kosztował nawet mniej bo coś w okolicach 60-70 tysięcy. Motor kręci do 120 koni czyli powinno wystarczyć każdemu, zwłaszcza w takiej budzie.

@fenbekus:
+ rachunek za politykę rozdawnictwa przez ostanie lata
+ rachunek za tzw. krzemowy kryzys

A poczekaj jeszcze jak inflacja zacznie się amortyzować bo coś mi się wydaje, że póki co tego segmentu nie dotknęła.
@bruhh: no dzisiaj oczywiście ni #!$%@? nie znajdziesz. Ale jak sobie wyklikasz stronę np. volkswagena w web archive to były takie ceny. Cena którą muszę zapłacić bo byłem za młody żeby zarabiać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@qps666: w praktycznie takim samym budżecie kupiłem Giuliettę 1.4 MA 170KM, myślę że spełnia wszystkie założenia, na pewno praktyczniejsza i tańsza w utrzymaniu niż Brera, jeździ naprawdę bardzo sensownie tylko trzeba się nauczyć charakterystyki silnika (przesiadłem się z Alfy Romeo GT Q2)