Wpis z mikrobloga

Skończyłem gothic 2 nk i muszę przyznać, gra świetna (grałem łucznikiem paladynem). Teraz albo gothic 3 albo jeszcze raz 2 ale jako łowca smoków/mag. Tu się chciałem zapytać, bo słyszałem że 3 jest... no taka sobie. Grać, zmodować czy ominąć? A jak bym chciał jeszcze raz w dwójkę, to jest jakiś fajny mod? Coś tam słyszałem o jednym gdzie gramy Velają (czy jakoś tak), returningu... No nie orientuję się.
#gothic #gry
  • 15
@Gegenek: Kroniki Myrtany na pewno do ogrania, bo to jest absolutny sztos. Returning NB jest specyficzny i nie każdemu podejdzie, ale ogólnie warto. W G3 też się spoko gra, nie jest tak dobry jak NK, ale zagraj i sam ocenisz, ewentualnie zmodduj go paczka od sefarisow.
@Gegenek: Mod Velaya: Historia Wojowniczki jest strasznie dobry z początku, bardzo fajnie się rozwija historia i naprawdę dobrze jest poprowadzona, ale tylko do pewnego momentu. Końcowe wątki są tak absurdalne i głupie, że ukończyłem ten mod tylko dla tego, że szkoda mi już było tyle przegranego w nim czasu, i tak zwyczajnie go odpuścić.

Returning (obecnie najnowsza i najbardziej grywalna wersja to jest New Balance, w inne nie opłaca się grać)
@Gegenek: zawsze jek gram dla zabawy w dwójkę, to tylko łowca smoków, magiem od pewnego momentu jest za łatwo, palladynów to nie lubię, zagraj sobie z modem nostalgic edition, jak grałeś w jedynkę, to przywraca między innymii świat za palisadą, co w czystej nocy kruka tam nic nie ma
@Gegenek: Może zbyt oczywiste, ale i tak zapytam, w jedynke grałeś? Jak tak, to jak wyżej ktoś wspomniał Kroniki Myrtany polecam, ale miej na uwadze że jest to modyfikacja więc odbiega gdzieś tam klimatem itd od oryginału bo inni twórcy, ale i tak jest to bardzo dobra "gra". Co do trójki, instaluj patcha 1.75 i graj. Rozgrywka w trójce jest inna, głównie eksploracja, odwiedzanie miasteczek, nabijanie expa i robienie prostych powtarzalnych
@kRpt: Grałem w jedynkę, też była fajna ale jak dla mnie 2 lepsza jak już się przyzwyczaiłem.

A mag, no kusi ale często słyszę że bardzo ciężko się nim gra. Plus to też ci "dobrzy" jak paladyni więc się zastanawiam. Ale nie wykluczam maga.
@Gegenek: Mówią że trudny bo nie myślą jak grają. Po pierwsze, po zostaniu magiem robisz od razu drugi rozdział, idziesz do jarkendaru i uczysz się lodowej lancy. Po drugie, korzystać z łóżka w miarę jak najczęściej jeśli jest w pobliżu aby zregenerować mane i oszczędzać mikstury many. Po trzecie chomikować wszelkie graty i robić kase żeby skupować wszystkie mikstury many. Po czwarte, zbierać wszystkie dostępne bonusy do many, których spis jest
@nightrain: tak, odnośnie dystansu to warto jeszcze dodać, że trzeba kombinować i dobrze się ustawiać (a nie stać jak tłuk na środku i rzucać czary), czyli włazić na jakieś półeczki, pnie, kamienie itd.
@kRpt: dokładnie, przeszedłem wszystkimi gildiami noc kruka, magiem było najłatwiej, jak teraz gram to gram sobie najemnik, później łowca smoków, albo można też przejść bez gildii jak masz moda nostalgic, przedcięcie kurna jak jusz masz "przyzwanie demona" to gra przechodzi się sama
@Gegenek: zagraj sobie w Gothica 3, ale koniecznie z Content Modem, trójka jest specyficzna i inna niż dwójka, ale też można się fajnie bawić. Jak chodzi o pozostałe, to Kroniki Myrtany koniecznie jak podobała ci się dwójka i ewentualnie mody do dwójki, typu L'hiver, czy Nostalgic Edition.