Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Odnośnie swojego wpisu odnośnie #emigracja do #francja
https://www.wykop.pl/wpis/69884911
Obok #hiszpania, to wcale nie jest tak blisko tej Hiszpanii.
Mieszkam jak Cygan bez internetu bo szef poleciał w #!$%@? i kwaterę ogarniał jak byliśmy w drodze. Pokój ogarnięty przez airbnb 30 minut od pracy (służbowym busem, chociaż tyle) więc w tygodniu trace 6h na dojazdy. Można było tego uniknąć i ogarnąć nocleg wcześniej bliżej budowy bo wiedział o tym dużo wcześniej, a teraz kwatery po 1500€ w okolicy miejsca pracy.
Przydzielony zostałem z alkoholikiem, spawaczem z 22 letnim stażem który ma #!$%@? ego w kosmos, gada sam do siebie, a jak gada do innych to wszyscy mają go dość. Siedział gdzieś w zakładzie karnym ale powiedziałem mu ze nie interesuje mnie to więc nie dowiedziałem się gdzie i za co. XD
Mieszkanie to coś na zasadzie piwnicy z prlu wyrośniętej z ziemi..
Praca sama w sobie nie jest zła, nie przepracowuje się, stawka żałosna ale dopiero się uczę. #pracaspawaczamnieprzeistacza
Co mnie #!$%@? oprócz alkoholika który jest denerwujący i mam ochotę go udusić jak śpi?
Francuzi nie znają żadnego innego języka niż ich.
Do you speak English?
No.
Hablas Español?
No
Sprechen Się Deutsch?
NON!
XD
W pracy przerwa 15minut o 10:00 na kawę.
W pracy przerwa o 12:00 do 13:00 na obiad. (nie płatna ustawowo)
Ja #!$%@?, to jest nie do pojęcia. Zamiast zjeść w 30 minut obiad i wypić kawę to człowiek traci tyle czasu na siedzenie na dupie i gapieniu się w telefon.
Ja aż znudow przerysowałem mema na przerwie... Nazwałem go "zt_im na emigracji"
Ogolnie to jest #!$%@?. Bo starsi wykorzystują mnie dodatkowo jako montera pomagiera więc nie dość że #!$%@? ze spawarka to jeszcze im pomagam w montażu... Gdzie to oni powinni w teorii mi pomagać.
Reasumując
Jest to moja pierwsza praca w tym zawodzie/branży, zaciskam zęby i cisnę dalej bo ogarnąłem że pracujeny 48h w tygodniu więc kasy będzie jeszcze więcej. Więc może szybciej wrócę do polski. Zdobędę doświadczenie i niezbędną wiedzę, wrócę i założę swoją firmę za kilka lat. Taki jest plan, co z niego wyjdzie? nie wiem :D
Pobierz ztim - Odnośnie swojego wpisu odnośnie #emigracja do #francja
https://www.wykop.pl/wp...
źródło: comment_1673471257QdOdmKgwUimKL0vj94jQVN.jpg
  • 28
@zt_im: "Przydzielony zostałem z alkoholikiem, spawaczem z 22 letnim stażem który ma #!$%@? ego w kosmos, " To norma u starszej daty spawaczy, jeszcze w życiu nie spotkałem spawaczy z prl co nie pija. Choć jak ci oczy naświetlili, a kropli, braknie to najlepiej się #!$%@?ć xd Jeszcze ziemniaki i tytki z herbaty pomagają
Ogolnie to jest #!$%@?. Bo starsi wykorzystują mnie dodatkowo jako montera pomagiera więc nie dość że #!$%@? ze spawarka to jeszcze im pomagam w montażu... Gdzie to oni powinni w teorii mi pomagać


@zt_im: Mnie kiedyś chcieli wrobić, w wciąganie cegieł wyciągarka na rusztowanie, oczywiście bez barierek i uprzęży na 10 pietrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście odmówiłem, zwolniłem się.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PiotrFr: Tarbes
@shroon: pewnie ze tak, im więcej się nauczę tym lepiej dla mnie :D
@Zielony34: przez #!$%@? firmę prywatna poprostu.
@Kannavar: dodatkowo jest mitonanem bez pokrycia w słowach, pytam się brygadzisty czy to prawda że.. bo tamten spawacz powiedział że jest tak i tak, to odpowiada zawsze coś w stylu że słuchaj go, to będziesz chodzić zimą w klapkach :D

Ogolnie to jest #!$%@?. Bo starsi wykorzystują
@zt_im: Standard. Ale zaciśnij zęby, naucz sie fachu, potem bedziesz mógł sobie znaleść prace w Niemczech blisko granicy za 2,5-3k€ za 160h. Ogarniesz się trochę, zdobędziesz pewność to pracy jest od #!$%@?, tylko sam sobie wybierasz miasto czy kraj gdzie chcesz pracować. I jak bedziesz miał już pewność ze jesteś dobry to sobie sam wynajmujesz mieszkanie, a nie mieszkasz z tymi starymi dziadami. Na razie to głupota samemu ogarnąć mieszkanie jak
@zt_im: to masz blisko tylko trzeba góry przejechać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kwatery po 1500€ w okolicy miejsca pracy.

Coś w ciula leci.

Na spokojnie, nie można od razu wszystkiego mieć.
A co do tego bajkopisarza to zawsze się jakiś trafi. Nie pytaj czy to prawda, bo takie bajki z reguły oznaczają że on mniej robił i widział niż zwykła osoba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pawciok_: kontrakt na 3 miesiące, póki co zjazdy podobno co miesiąc ale wszystko wyjdzie w praniu bo szef podobno żyd straszny się zrobił ostatnio.
Dam radę, mam dobrą literature ze sobą do poduszki ( ͡° ͜ʖ ͡°)