Wpis z mikrobloga

A już za niespełna dwie doby, czyli w piątek trzynastego o godzinie 20:00 w krakowskim Studio wystąpi na żywo ikona polskiej muzyki, artysta totalny, wieszcz i poeta podziemia w jednej osobie, czyli oczywiście Kazik Staszewski.

Nie będzie „Baranka” ani „Polski”, bo to nie jest koncert Kultu. Można się za to spodziewać „12 Groszy”, „Spalam Się” i „Natalii w Brooklynie”, bo ten projekt ma w repertuarze przede wszystkim utwory solowego Kazika, KNŻ oraz El Dupy.

Czy ktoś z Państwa planuje się pojawienie i wzięcie udziału w tym ekskluzywnym ze wszech miar wydarzeniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kazik #muzyka #kult #krakow #koncert
moby22 - A już za niespełna dwie doby, czyli w piątek trzynastego o godzinie 20:00 w ...

źródło: comment_1673469342T6x8pxP1ROy8rKEpQ55yiw.jpg

Pobierz
  • 18
@moby22: Ja bym Staszewskiego widział teraz już w jakichś spokojnych, nowych projektach. Trochę już człowiek ma dość tych samych kawałków od dekad.¯\_(ツ)_/¯
@Matemit: No dzieje się w sumie cały czas coś – sama „Zaraza” z singlem „Twój ból jest większy niż mój” to też osobny projekt Kazika z Jabłońskim. Jest też cały czas Kwartet ProForma gdzieś tam w tle i ambicje na to, by coś z nimi podziałać w studio. W jednym z nowszych wywiadów mówił, że ma wyrzuty sumienia, że nic z tym jeszcze się nie dzieje, a by chciał. Liczę, że
@moby22 byłem w sobotę w Wadowicach, gdzie zaczynali rok i nie było 12 groszy niestety. Poza tym bardzo dużo Zarazy i mieszanka z knż, el doopy i solowych dokonań Kazika. Ciekawa odmiana od Kultu, gdzie z góry wiem co będzie grane :D
@mamypo20lat: No, te koncerty są fajne i jak dla mnie to też fajna odmiana. Jakiś to też w pewnym sensie substytut KNŻ, za którym tęsknimy. Ostatni Kazik (nie Kult) był w Krakowie w sierpniu 2021, więc nie jest to jakaś częsta sztuka. Tamten był plenerowy i odbywał się przy Fortach Kleparz i generalnie zamienił się w jeden wielki basen, bo mieliśmy w pewnym momencie nawet oberwanie chmury. Było fajnie (
@mamypo20lat: No, to tam byś się pobawił jak mało kiedy, a pod koniec to już mógłbyś płynąć pod samą sceną na fali, bo tyle tego bajora było :) Tam jakieś dziewczyny dobrze też rozkręcały program pod sceną w tym błocie skąpane, a już podczas bisów sobie elegancko tańczyły na scenie, z której nikt ich nie wyganiał. Kazik mówił wtedy, że bardziej zalany powodzią koncert to pamięta tylko jeden i to był
@moby22 Kazik ma rację, byłem na tym Zewie. Lało nonstop przez dwa dni, a Kult grał chyba jako ostatni na drugi dzień. W pierwszy dzień wyszliśmy na Jasło i zaczęło się przy zejściu - tj. ulewa i burza. A potem KSU i to samo - deszcz plus wiadomo błotko. Ludzie masowo wykupywali kurtki przeciwdeszczowe i robili prowizoryczne gumiaki z reklamówek :D podsumowując, to po uwaleniu wszystkich ubrań, na Kulcie byłem juz spokojny,
@mamypo20lat: No, to widzę, że znasz dobrze temat ( ͡° ͜ʖ ͡°) BTW, w tym roku ZEW odbywać się ma w Ustrzykach Dolnych, a Kult jest ponownie wśród zaproszonych zespołów. Tam akurat to ja się pojawię na pewno. Niech nawet i pada tak jak w Cisnej padało ;)
@mamypo20lat: Łap w temacie. Kazik gościnnie z KSU w „Ustrzykach" na Piastionaliach jakieś 100 lat temu. Szkoda tylko, że jakość fatalna, ale kto dobrze wie, nie musi pytać nic ;) Może uda się zobaczyć powtórkę czegoś takiego na żywo w Ustrzykach w maju. To byłaby już nie lada gratka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
moby22 - @mamypo20lat: Łap w temacie. Kazik gościnnie z KSU w „Ustrzykach" na Piastio...
@moby22 co za duet :D piękne. I Kazik śpiewa stara zwrotkę o waleniu w mordę przyjezdnych. W książce "Mój świat" Siczka mówił, że już jej nie grają, a Kazik tak, bo pamięta starą wersję z lat 80. ;) Młodzi Ustrzykowcy są w porządku, kochają Subwey Sect!
@fan_Kazika: Kazik będzie u Was w Poznaniu, ale tylko z Kultem, a przynajmniej na ten moment nie ma informacji o innych koncertach. 4 marca zagra Kult Unplugged, a 19 sierpnia Kult w ramach Festiwalu „Rockowizna”.
A już za niespełna dwie doby, czyli w piątek trzynastego o godzinie 20:00


@moby22: o złoty człowieku, dzięki za info
nie wiem jak to przegapiłem, nic się niegdzie nie pokazywało

ale na szczęscie bilet już mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)