Wpis z mikrobloga

Jestem po całym "Czas Horusa" "Fałszywi Bogowie" i "Galaktyka w płomieniach"

I szczerze mówiąc jak wcześniej lubiłem Horusa(Jeszcze tego "dobrego"). Tak teraz rozumiem ludzi którzy krytycznie o nim mówili. Ten człowiek był zadufany w sobie i pyszny. Często działał wbrew rozsądkowi i było łatwo go zmanipulować jak np zrobił to Erebus podpuszczając go do wyprawy na Davina. Już Garviel byłby lepszym mistrzem wojny bo do samego końca był rozsądny i wykrył każdy podstęp Erebusa i połączył fakty między mieczem Kinebrachów, a podpuszczaniem Erebusa(No z małą pomocą z tego co pamiętam połączył). Zupełnie nie rozumiem jak to się stało że Horus został mistrzem wojny i co go tak wyróżniało.

#warhammer40k #warhammer
  • 16
Zupełnie nie rozumiem jak to się stało że Horus został mistrzem wojny i co go tak wyróżniało.


@Atencjuszhehe: najbardziej charyzmatyczny (potrafił się dogadać z każdym praktycznie) i najbardziej pasujący na przywódcę.
@Atencjuszhehe: Sanguinius nie miał takich ambicji, nie wiem też, czy był charakterologicznie gotowy, by dowodzić kolegami Prymarchami. Na dodatek miał wiadome problemy w swoim Legionie. Horus był do dowodzenia wręcz stworzony a jego Legion był praktycznie krystaliczny.
Lion to sam nie wiem. Można debatować, chyba zbyt skryty i mrukliwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zupełnie nie rozumiem jak to się stało że Horus został mistrzem wojny i co go tak wyróżniało.


@Atencjuszhehe: 1. był synem idealnym w oczach Imperatora. 2. Był genialnym dowódcą, taktykiem, strategiem i politykiem. 2. Miał najliczniejszy legion.

@Atencjuszhehe: Sanguinius był zbyt niepewny siebie, zbyt kochał swoich ludzi zeby być gotowym na poświecenie ich życia. Lion z kolei był za mało ludzki.
@kozaqwawa: najliczniejszy legion miał Guillinan, podobnie był najlepszym strategiem i politykiem, co sam Horus przyznawał.
@Atencjuszhehe: Horus byl wybitny pod prawie każdym względem jednym z najlepszych i prawie każdy go lubił i szanował. Głównie przez to został - Guilliman był lepszym taktykiem, Angron i Sanguinis lepsi w pojedynku, Magnus lepszym psionikiem, Perturabo lepszy w technologii, ale ogólnie Horusa lubili prawie wszyscy z wyjątkiem Coraxa. Gdy taki Lion równie utalentowany jak
@Fan_Morawieckiego: nie do końca mogę się zgodzić. To że Borys przyznał z Papasmerf był lepszym taktykiem to nie znaczy że był lepszym taktykiem tylko że Borys tak powiedział ;) Horus często mówił to co ktoś miał usłyszeć. Niebieski h rzeczywiście było więcej ale soh nie było dużo mniej ;) a tak btw to nie Lion był mistrzem pojedynków?
@kozaqwawa: Horus powiedział to swojemu podwładnemu, raczej nie dlatego, żeby się komuś przypodobać. UM było sporo więcej od Synów, prawie dwa razy więcej.
Lion z nikim nie stoczył pojedynku przed herezją, po herezji walczył tylko z Konradem i wyniki były mieszane. Curze gdyby nie pomoc z zewnątrz dwa razy by go zabił.
Podobno mistrzem pojedynków miałby być Fulgrim i na pewno byl jednym z lepsych, ale Khan był dość pewny, że