Wpis z mikrobloga

@klatra_: Ja tam nie wiem czy dobrze. Wystarczajaco i mi to wystarcza :)
Da sie odlozyc, Na wakacje pojechac, czasem jakies gadzety kupic "ot tak", Ostatnio znow nadplacilem polowe poostalego kredytu i za rok splace calosc. Jest ok - nie ma co narzekac :)
@klatra_: to wszystko zależy od tego gdzie się mieszka i jak.
Jak ktoś mieszka na wiosce, gdzie ma własny dom to myślę, że 5k na rękę to dobre zarabianie.
Jak ktoś mieszka w Warszawie i wynajmuje to myślę, że od 12k na rękę zaczyna się dobre zarabianie
czyli le zarabiasz?


@klatra_: A to zalezy. Mam jakby 2 tryby pracy
1-stacjonarnie 8h pn-pt 4 tygodnie w miesiacu
2-delegacja 10h pn-sb (czasem niedziela) 3 tygodnie w miesiacu i tydzien wolny

W 1 przypadku +/- 6kpln netto
W 2 przypadku wychodzi po przeliczeniu +/- 12k pln netto.

Ale juz mi sie nie chce jezdzic i wieksosc siedze na miejscu. Raz czy 2 razy w roku jade i wystarczy. 4 lata jezdzilem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@klatra_: jak przekroczyłem granicę 15k po podatkach i ZUS, to zacząłem czuć, że 'zarabiam dobrze'. Teraz mam o wiele więcej i jedyne co się zmieniło to, że wiecej odkładam/inwestuję. Osiągnąłem już dawno poziom życia który dla mnie i mojej rodziny ( #wykop30plus here) jest wystarczający, ale też nie szastamy kasą.
Luksus to czas i kasa.


@klatra_: I dlatego mi wystarczy co mam na miejscu. Jestem singlem bez dzieci. Z hipoteki zostalo jeszcze 20k i po ostatniej nadplacie rata wynosi 200pln - nawet jej nie widze. W sumie oplat stalyc mam ok 1500 + jakies 500 na zarcie. Zostaje 4k. W zupelnosci wystarczy. Niech nawet bedie ze 3k zostaje - tez ok :)
@klatra_: Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec,
@klatra_: Na dzień dzisiejszy to tak z 20k+ netto...
Z takimi pieniędzmi chyba można sobie pozwolić na kupno nieruchomości, auta, życie na sensownym poziomie i jeszcze odłożyć coś na starość.