Wpis z mikrobloga

@ArturBinkowski: odcięcie pompy paliwa ukrytym przyciskiem, który trzeba przełączyć przy każdym odpalaniu samochodu, przycisk w jakimś "nietypowym" miejscu, ale w takim co będziesz mógł go przełączyć zza pozycji kierowcy, jeszcze zamiana pinów w gnieździe OBD2, aby nie można było łatwo podłączyć się do komputera i np. usunąć czy przeprogramować kluczyk(oczywiście jak zamiana pinów to dla własnej wygody trzeba sobie zrobić "przejściówkę" obd2 na prawidłowy rozkład pinów, ale nie trzymać jej w
@ArturBinkowski: gwarancja jest? jeśli tak, to musisz instalować urządzenia certyfikowane, które nie ingerują w instalacje. Takim rozwiązaniem jest canlock, działa super, aczkolwiek mam pewne obiekcje.

Jeśli nie limituje Cie gwarancja pojazdu, to już można się pobawić.
odcięcie pompy paliwa ukrytym przyciskiem


@FoxX21: czasami przy keyless jest to problematyczne po pompa zaczyna pracować jeszcze zanim wciśniemy przycisk do odpalenia auta,
wiec jak będzie odcięte zasilanie no to może walić błędami, czasami nie będzie to robiło różnicy bo za chwilę odpali, czasami będzie wskazywać na usterki i kazać jechać do serwisu

ukrycie OBD2 jak najbardziej na plus ale złodzieje są w stanie podpinać się pod inne moduły/sterowniki i w
@ArturBinkowski: jak nie masz gwarancji to szukaj na fb speca od tej marki. Najlepiej założyć np kombinację do załączenia zasilania komputera albo zapłonu z wykorzystaniem oryginalnych przecisków, np kiedyś w jednym aucie musiałem przycisnąć hamulec i przycisk tempomatu, łapał przekaźnik, który zasilał komputer silnika.
Przyda się jeszcze jakieś odłączenie gniazda obd.
Koszty dużo mniejsze niż tych wszystkich can'owych zabezpieczeń, które kosztują po 3k.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ArturBinkowski: w swoim samochodzie z racji, że był jeszcze na gwarancji producenta zamontowałem Igla 200 firmy Author. Jedyny minus jaki widzę to, że to ruska firma xD Była jedna próba kradzieży (nieudana) i dodatkowo ma fajne bajery. Można nim wyłączyć start/stop, jest niewidoczny dla serwisu. Jak jeździłem na przegląd do ASO to uruchamiałem tryb serwisowy wiec nie musiałem podawać nawet kodu do autoryzacji. No i można się autoryzować smartfonem wiec to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArturBinkowski: wiesz co 2 lata temu, 1500 zl. Ja to ogolnie jakieś grosze za to zapłaciłem po znajomości wiec nie pamiętam czy nie mniej nawet. Teraz pewnie około 2k, ale naprawdę warto. Nie znam osoby, która negowałaby ten system a paru znajomych i klientow też to założyło po moim poleceniu. Jak jesteś z Łodzi lub okolic to mogę Ci załatwić w jakiejś lepszej cenie montaż i system.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArturBinkowski: spoko, na yt masz pelno filmików z działania tego systemu. Jest też opcja napadu, ale to raczej w naszym kraju się nie zdarza. W sensie, że jakby Cie ktoś wysadził z samochodu jak w GTA to tez pojedzie kilkaset metrów i samochód zgasnie.
Generalnie w każdym większym mieście w PL jest firma, która ma przedstawicielstwo firmy author.