Wpis z mikrobloga

Mirki, czy zostałem oszukany? Wysłałem grę poprzez przesyłki OLX, zapakowałem ją w kopertę tekturową amazona, folię bąbelkową oraz bio-folię do paczek. Wczoraj dostałem wiadomość, że wypłata za przesyłkę została wstrzymana. OLX wysłał maila, że kupujący zgłosił obiekcje do przesyłki. Nie skontaktował się on ze mną, ani na numer telefonu, ani przez czat OLX. Napisałem do niego z czym jest problem. Dostałem odpowiedź, że powinienem wiedzieć xD. No oki, ale w czym ten problem? Ano Pan twierdzi, że gry wcale nie dostał, a jedynie zapakowane w śmieci (sorki za zabezpieczenie paczki) tekturowe pudełko. No i tu pojawia się problem, bo grę wysłałem. Fakt, w pewnym momencie myślałem, że może ja przez pomyłkę z rozpędu zostawiłem gdzieś w pokoju grę. Moje wątpliwości rozwiały jednak zdjęcia pustego pudełka/folii od kupującego. Koperta z amazona złożona jest w pół i sklejona taśmą bezbarwną - a nie mam takiej taśmy w domu. I teraz są dwie możliwości - paczkę otworzył kurier/ktoś w sortowni, zabrał grę i zakleił, albo to kupujący kłamie i próbuje wymusić na mnie zwrot pieniędzy. Sprawa jest o kilkadziesiąt złotych, olać i kazać olxowi zwrócić pieniądze kupującemu dla świętego spokoju? Uprzeć się przy swoim skoro wiem, że jestem uczciwy? #prawo #januszebiznesu #olx #oszukujo
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WrodzyPanowie: Niestety olx dla sprzedających zrobiło się tak #!$%@?, że kompletnie przestałem go używać. Jak coś sprzedaję, to tylko lokalnie z odbiorem osobistym i kasą do ręki. Inaczej za duże ryzyko takiego właśnie wałka.
@WrodzyPanowie: ten pakiet ochronny to #!$%@? WART bo wlasnie, ty masz majatkiem odpowiadac jak inpost ukradl czy orlen paczka czy PP? Robiles jak kazalismy foto przed wyslaniem? Napisz do nich ze nie obchodzi cie co od ciebie chca a gosc niech zglosi sie na policje ze przewoznik ukradl, ty zrobiles co trzeba i OLX NIE JEST STRONA. Sprzedales towar bedacy przedmiotem oferty. Wg mnie gosc sciemnia, setki przesylek i zero zlodziejstwa,
@seniorwykopek: koledzy, bo? Bo OLX pyta o zdjecia a gdzie te dekle w regulaminie kaza robic zdjecia bo moga cie pozniej szantazowac (mowie o OLX), oni nie maja prawa bawic sie w dochodzeniowke, sad, policje itd. UOKIK bolca w im w ... trzeba. HALO UOKIK?
@WrodzyPanowie: Dlatego nie wysyłam nic z przesyłką OLX. Tylko osobiście sprzedaje lub wole zapłacić złodziejską prowizje od sprzedaży na Allegro. Jak coś raz na ruski rok wyślę z wysyłką OLX to nagrywam film od początku pakowania do wsadzenia do paczkomatu, bez cięć. Swoją drogą w Twoim przypadku kupujący ewidentnie zna luki w tym gówno pakiecie ochronnym i to wykorzystuje.