Wpis z mikrobloga

@smooker: Tylko weźmy też pod uwagę, że wśród takiej próby badanych nie brakuje pełno Sebixów w bluzach „Bóg, Honor i Ojczyzna”, którzy pewnie buńczucznie i bezrefleksyjnie deklarują, że walczyliby za Ojczyznę, a z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że na deklaracjach by się skończyło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do Włochów to się nie dziwię. Pamiętam jak za młodu czytałem książkę "Paragraf 22", Josepha Hellera, to właśnie tam była przedstawiona postawa Włocha co wypowiadał się że nie ma sensu walczyć o to kto nami rządzi, bo właśnie na postawie pasywnej do wojny najlepiej się wychodzi ¯\(ツ)_/¯

O nawet znalazłem chyba ten fragment:

Przywiązuje pan zbyt dużą wagę do wygrywania wojen - szydził niechlujny, niegodziwy staruch. - Prawdziwa sztuka polega
@smooker ludziom z krajów zachodnich nie chce się walczyć za hebanowych przybyszów, którzy opanowują ich kraje. W zasadzie jak mieli walczyć to już dawno. Teraz tylko chowają się w domach i boją wyjść z nich wieczorem.
Chciałem napisać, że podbili ich bez jednego wystrzału, ale patrząc na taką Szwecję... ( ͡º ͜ʖ͡º)
@stdmat:
Jestem kibolem, żołnierzem zawodowym w 15 BZ.
Ludzie nie rozumieją i części z was, że Ukraińcy walczą bo mają jakieś wartości, ideały, zasady i to dzięki nacjonalizmowi walczą tak zaciekle i nie boją się śmierci.
Czasy są takie że musimy się bardziej radykalizować.
Lewacy pamiętajcie, że w czasie W nie uciekniecie tak łatwo.
@Wojak_92: no tak średnio, myślę że Ukraińców najbardziej zagrzewa do walki świadomość, że Ruscy mogą im przynieść wyłącznie śmierć i rabunek w krótkiej a degenerację Ruskiego Mira w długiej perspektywie i jest to sprawa jasna prosta i oczywista dla każdego. U Ruskich też jest mnóstwo nacjonalizmu ale takich jasnych i konkretnych powodów by się poświęcać już nie mają.
A u naszych nacjonalistów to naprawdę nie brak takich, którzy Ruskich przywitaliby chlebem
@jast: Rosjanie traktują Ukraińców jako część swojego narodu. Gdyby Ukraińcy nie stawiali oporu nic by im się nie stało tak jak nie stało się mieszkańcom Krymu. Ruski Mir to oni tam mają od kilkuset lat, nigdy z niego nie wyszli. Ukraina jest nie mniej zdegenerowana niż Rosja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smooker: We Francji, Nederlandach czy Szwabii mogliby spytać jaki % obywateli walczyłby przeciwko "swojemu" krajowi w razie wojny. Wynik mógłby być ciekawy.
@markhausen: Trochę naciągane te stwierdzenia. Raczej bym powiedział że opłaca się przegrywać gdy faktycznie masz jakiś patronat nad sobą. Bo np. w takiej Czeczeni mimo odbudowy faktycznie żyje się dobrze i dostatnio wszystkim? A tym bardziej teraz? Gdyby nie patronat aliantów nad zniszczonymi Niemczami to Związek Radziecki chętnie by wziął całe Niemcy. No i nie wiem jak można stwierdzić że przegrywając można się super rozwijać. Chyba tylko zawierając białe pokoje albo