Wpis z mikrobloga

Seria filmów Avatar to chyba największa anomalia kulturowa jaką przyszło mi zobaczyć.

To prawdopodobnie najbardziej średnia seria filmów w historii. Nie miały one żadnego wpływu na kulturę. Nikt nie jest fanem Avatara, nikt nie powie ci że Avatar to jego ulubiony film, nikt nie interesuje się uniwersum Avatara, nikt nie pamięta jak się nazywają bohaterowie tego filmu, większość ludzi będzie miała problem z przypomnieniem sobie fabuły Avatara, nikt nie robi memów z Avatarem, w internecie praktycznie nie ma dyskusji na temat Avatara. Nikt nie nosi koszulek z Avatarem, nikt nie analizuje fabuły Avatara, nikt nie chciał drugiej części Avatara. Wszyscy którzy obejrzeli ten film jednogłośnie mówią że był okej i nic więcej, wszystkie recenzje mówią że był to bardzo średni film z mało oryginalną fabułą i postaciami. Jakiś rok po premierze pierwszego filmu wszyscy zupełnie o nim zapomnieli.

Mimo to oryginalny Avatar jest najlepiej zarabiającym filmem w historii, a sequel już jest 7. najlepiej zarabiającym filmem w historii, mimo że miał premierę tylko miesiąc temu. Nawet biorąc pod uwagę inflacje Avatar wciąż jest na drugim miejscu.

Ta seria, którą wszyscy mają w dupie, zupełnie przebija swoim sukcesem filmy takie jak Titanic, Star Wars, Król Lew, Harry Potter, Spider-Man, Avengers czy Jurassic Park.

Jak? Dlaczego? Głównie przez to że ładnie wygląda. I w sumie to tyle.
#filmy #heheszki #przemyslenia
Pobierz Vanderbright - Seria filmów Avatar to chyba największa anomalia kulturowa jaką przysz...
źródło: comment_1673442516GFJtsb0TLpWfXdSDeDS6Ao.jpg
  • 97
@Vanderbright:

Nie miały one żadnego wpływu na kulturę. Nikt nie jest fanem Avatara, nikt nie powie ci że Avatar to jego ulubiony film, nikt nie interesuje się uniwersum Avatara, nikt nie pamięta jak się nazywają bohaterowie tego filmu, większość ludzi będzie miała problem z przypomnieniem sobie fabuły Avatara, nikt nie robi memów z Avatarem,

Jest masa ludzi, którzy uwielbiają ten film i znają go na pamięć. Powstały gry osadzone w jego
Jest masa ludzi, którzy uwielbiają ten film i znają go na pamięć.


@Victus_est_in_vita: Czy ilość tych fanów jest w jakikolwiek sposób porównywalna do fanów Star Wars, Harry Pottera czy Avengers? Czy Avatar ma dziesiątki milionów oddanych fanów którzy znają każdy szczegół tego filmu na pamięć?
Dla porównania, subreddit Starwars ma 2.7 miliona członków, r/HarryPotter ma 1.57 milliona, r/MarvelStudios ma 3 miliony, a subreddit Avatara ma 64k. Mimo że Avatar jest niby
@Vanderbright: byłem z różową w kinie na tym w Nowy Rok, jak dla mnie to taki film 8/10, ładne sceny i w sumie wszystko. Historia trochę bardzo z dupy, sam komputer wszędzie.

A dwa dni wcześniej już po raz tysięczny oglądałem Powrót Króla, na którym za każdym razem mi włosy dęba stają podczas przemowy Thèodena i szarży Rohirrimów () i zawsze to będzie dla
Swoją drogą dziwi mnie, że w wyliczance wymieniłeś HP, SW, a o LOTRze zapomniałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nortom: Wziąłem filmy które znajdowały się blisko Avatara na liście najlepiej zarabiających filmów w historii, niestety Powrót Króla jest dopiero na 27 miejscu a Dwie Wieże na 61 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy ilość tych fanów jest w jakikolwiek sposób porównywalna do fanów Star Wars, Harry Pottera czy Avengers? Czy Avatar ma dziesiątki milionów oddanych fanów którzy znają każdy szczegół tego filmu na pamięć?

Dla porównania, subreddit Starwars ma 2.7 miliona członków, r/HarryPotter ma 1.57 milliona, r/MarvelStudios ma 3 miliony, a subreddit Avatara ma 64k. Mimo że Avatar jest niby w tej samej lidze co te trzy serie.


@Vanderbright: Nie nie jest. Porównujesz
erowiczka, szuka beciaka z kasą i tylko praca, kasa, dom, status - nie ma nic o uczuciu, miłości, wsparciu czyli reprezentuje cechy


@Vanderbright: a ja rozumiem trochę fenomen tego filmu. Przy 1 części mocno hypowany był wątek sfx i oprawy. Sama wizja, scenariusz był wcześniej ale technologia nie pozwalała na jej zrealizowanie. Same technikalia stające za tym filmem podbijały oczekiwania widzów co do filmu. https://en.wikipedia.org/wiki/Avatar_(2009_film)
Dodajmy do tego mocno spopularyzowane 3d,
Nikt nie jest fanem Avatara, nikt nie powie ci że Avatar to jego ulubiony film,


@Vanderbright: Bzdura znam co najmniej dwie takie osoby. Avatar to film o ucieczce z tego świata, dla nich te 3 godziny to była czysta przyjemność, którą powtórzyły więcej niż raz.
Ten film ma ci pozwolić uciec przed twoim nudnym życiem, nic więcej. Nie chodzi o to że jest ładny, chodzi o to że jest realistyczny, czujesz
@Vanderbright: Titanic to nie uniwersum tylko jeden film, Star Wars mają bardzo przeciętny scenariusz ogólnie jako seria, a nowa trylogia jest beznadziejna. Król lew to animacja, większość dorosłych nie chodzi na nie do kina. Harry Potter był bardzo solidny ale też był traktowany jako film dla małolatów, a nowe spinoffy są bardzo mierne. SpiderMan i Avengers koszą gigantyczny hajs, ale tematyka superhero jest już mocno passe. JuarassicPark jest bardzo kiepski.

A