Wpis z mikrobloga

@Aokx: dlatego megazaskoczeniem była dla mnie nowa Diuna, po tych wszystkich gównoprodukcjach byłem w absolutnym szoku, że można taką fajną ekranizację zrobić

fakt, nie wszystko było zgodne z książką, ale mimo, że często #!$%@? się o szczegóły, to tu mi to absolutnie w niczym nie przeszkadzało
@Aokx: Wiedzmina mi zniszczyli... jak bym teraz usłyszał, że chcą ekranizować Pana Lodowego ogrodu albo Malazańska Księga Poległych to bym ich chyba zabił xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ZywiolakDebilizmu: brakowało mi Gurneya z balisetą, z tego co pamiętam to często się pojawiał ten motyw w książce, ponoć nawet nagrane były sceny ale nie wrzucili tego do filmu, a szkoda
@theodolit: jak mogą źródło zmasakrować, jak ono zostaje bez zmian? co nagle cofają się w czasie i zmieniają treść książki przed jej wydaniem? lepiej, żeby nadal robili ekranizacje i czasem wyjdzie perełka przewyższająca treść źródłową jak trylogia jacksona. Jak wyjdzie gównionan ekranizacja, nadal książka zostaje bez zmian
@ZywiolakDebilizmu: Bo ekranizacja na podstawie książki nie musi 1:1 przedstawiać każde wydarzenie z książki. Ważne jest zachowanie klimatu książki i narracji jaką autor prowadził i żeby te wydarzenia mimo wszystko były spójne ze sobą. Problem się pojawia wtedy kiedy taki Amazon czy Netflix bierze książkę i czyta streszczenie samo i tworzy własną wizje tej książki zupełnie nie starając się przedstawić tego co autor książki chciał i nie próbują oddać jej klimatu.