Wpis z mikrobloga

Mirki co polecacie na kolce z akacji?
Jadę na Kubę z rowerem na 5 tygodni off-road 70%czasu, 3 tys km około.
Mam opony schawlbe 26 cali ,Nobby nic,
Mam zamiar kupić dętki schawlbe air plus do tego z wentylem samochodowym.
Może to nie wystarczyć na przebicia w trasie.
Zastanawiam się nad mleczkiem do dętek.
Jakie polecacie?

Poszedlbym pełni i na bezdętkowe ale na Kubie może być problem z cartigami co2, i ogólnie nigdy ich nie używałem

#kolarstwo
#rower
#pedalarze
#mtb
#downhill
#bikepacking
#camping
#pytanie
#podroze
#kuba
#opony
#porady
#pytaniedoeksperta
#pomocy
  • 13
@Big_Fomo: https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://bikepacking.com/routes/trans-cuba/&ved=2ahUKEwjrwJ3Pvb_8AhWRScAKHSbzBqwQFnoECA0QAQ&usg=AOvVaw00JhqJ_-5l-kQpzQCEt-Xx

Start z Havany i Tą trasę chcę głównie zaliczyć, następnie na wschodzie i zachodzie po górach podwiedzac wszystkie skrajne punkty geograficzne Wyspy i powrót północnym wybrzeżem Wyspy też offroadem ile się da do Havany.
Ewentualnie jeśli starczy czasu to chce nauczyć się surfować.
700£ za obie strony z UK.
Lecę 25 stycznia.

Ale po co ci naboje co2, skoro tubeless normalnie da się napompować zwykłym powietrzem?@adamsowaanon:


@krabozwierz: hmmm,
@adamsowaanon: Tutaj sprawę by ratował tubless i wkladki antydobiciowe i nawet po grubym kapciu bys byl w stanie dojechac na "serwis" .

Mleczka do dętek nie używałem, nawet nie wiem jak by je wlac przez zwykły wentyl. Jesli masz czas, to sproboj ztublesowac Twoje kola, to ze nie maja oznaczenia tr nie znaczy ze nie przejdzie z taśmą i oponą odpowiednia.
@Big_Fomo: no mam dość pogody w UK zima i przy okazji mniej pracy jest w styczniu i lutym na tirach więc tak się składa że wtedy jeżdżę na urlopy,
Czemu nie mogę opisać z grubsza jak od strony technicznej wyszło.

Rower MTB składany z bratem kilka lat temu, rama aluminiowa, widelec karbonowy, 26 cali koła, 2.35szerokosc, osprzęt Shimano deore, hamulce hydrauliczne,
Lubię bikepacking ale mam normalne dwie sakwy crosso dry na
@Hipodups no offence ofc, ale czy masz faktycznie doświadczenie z przerabianiem na tubeless obręczy nietubelessowych? Ja osobiście próbowałem i przynajmniej w moim przypadku nie było to nigdzie blisko robienia tubeless na dedykowanej obręczy.
Nawet z wstrzeliwatorem opona nie chciała się utrzymać na rancie po wstrzeleniu i spadała po odłączeniu wstrzeliwatora zanim zdążyłem wkręcić rdzeń. Bez wstrzeliwatora i wykręcenia rdzenia to wgl zapomnij o osadzeniu jej. Z trudem się udało po nałożeniu 3
@adamsowaanon:

Noby nic to nie jest opona trekkingową a ty takiej potrzebujesz. Na takie warunki (kolce roślin) jest dedykowany model schwalbe marathon. (Nie pamiętam jak się nazywa)

Na takiej wyprawie nie kombinuj z czymś z czym nie masz doświadczenia - zapomnij o tubeless.
Niby nic to nie jest opona trekkingową a ty takiej potrzebujesz. Na takie warunki (kolce roślin) jest dedykowany model schwalbe marathon. (Nie pamiętam jak się nazywa)


@bibsz: miałem schawlbe marathon i była na asfalcie i lekkim terenie super, ale w piachu się nie dało jechać bo były za wąskie,2.0 rozmiar

A jak potrzeba obniżyć ciśnienie to już wogole słabo się jechało.

Więc wybrałem teraz Nobby nic, 2.35 do tego dętki schawlbe
@trzyes: tak. na kołach shimano wh-500. Dwie warstwy taśmy trezado, wentyl presta muccoffa, opona 33c. Nie było to tak łatwe jak na dedykowanych, ale się udalo. Najpierw rozepchalem oponę dętka by się ułożyła kilka dni, potem normalnie kompresorem wstrzeliłem na obrecz. Zalalem mlekiem na grubo ~100ml i kolo tygodnia trzymalo cisnienie zanim spadlo do 2.5
@Hipodups k, spoko. Po prostu już parę razy ludzie mi się dziwili czemu nie jeżdżę (wtedy) na mleku, przecież wystarczy okleić taśmą i gotowe, a jak spytałem o ich doświadczenia to mówili tylko że ludzie w Internecie pisali że się da xD ofc oni jeżdżą na dedykowanych kołach tubeless zalanych w serwisie przez pana mechanika xDD
@trzyes: docelowo tez jeżdżę na dedykowanych i tubkes na takich vinci bez otworow na nyple to 20 minut pracy/koło na wkrecenie zaworu, zalozenie opony, wstrzelenie kompresorem, zalanie mlekiem i pompowanie docelowe.

W przypadku tych kół shimano to bylo kolo 1-2h zabawy ale finalnie się udalo i działało, dopoki kół nie zmieniłem.