Wpis z mikrobloga

#pracbaza #kiciochpyta #rodo

Mirki!

U mnie w pracbazie jest nas 5 osób w pokoju. Mam zahaslowany swoim hasłem komp. Reszta osob na swoich kompach ma to samo haslo które wszyscy znają.

Dzis dowiedzialem się od kolegów że mam podać im Hasło do swojego kompa bo muszą mieć dostęp do skanera, który jest czasem potrzebny. Są dwa skanery w pokoju.

Powiedziałem żeby się w pompkę całowali i nikomu prócz administratorowi/pracodawcy hasła nie podam. I jak chcą niech proszą admina zeby utworzył oddzielne konto do skanera.(°°

Dobrze mówię? Czy przesadzam?

Dodam że nie mamy żadnych procedur ani polityki haseł rozpisanych w firmie.
  • 9
@hej_Joe: u nas nikt nie zna haseł do komputerów pracowników, nawet pracodawca, pracownik dostaje kompa i ma sobie sam zainstalować system, jak odchodzi to może sobie wyczyścić
@hej_Joe: wtf, co to za pomysł z dedykowanymi terminalami do urządzeń? Skaner powinien być dostępny w sieci lokalnej, w 2023 roku to nie jest niemożliwe do zrealizowania. A oddzielne hasła i blokowanie systemu to w normalnym środowisku pracy to obowiązek wręcz często weryfikowany, oczywiście że masz rację. Taka polityka odbiera możliwość choćby przypisania indywidualnej odpowiedzialności za działania z konkretnych kont, bo i tak wszyscy mają dostęp. Syf i januszerka
@hej_Joe: ja to nawet nie mogę za bardzo nikogo poprosić o włączenie komputera w biurze, gdyby był z powodu dłuższego zaniku prądu wyłączony, bo cały dysk jest zaszyfrowany, także słusznie, nie dawaj się