Wpis z mikrobloga

#pracbaza #korposwiat
Pracuje w duzej korpo, ostatnio jednak gorzej podobno wyniki. Czuje w kosciach ze podwyzka bedzie mniej niz 10% co jest dla mnie nie do zaakceptowania... czy kiedylolwiek dostaliscie podwyzki 25% bez awansu? Ten rok tez inny bo inflacyjne troszke wieksze beda ale perspektywa #!$%@? za 10% wiecej przez kolejny rok kompletnie mnie demotywuje. Dodam ze przez te n czas bardzo duzo sie nauczylem takze moja wartosc wzrosla...
  • 21
@konciko: Wiesz ze nikogo to nie obchodzi przy rekrutacjach ze czesto w korpo zmieniasz prace nie ? Mowie to jako osoba prowadzaca rekrutacje. Wiekszosc ludzi w korpo wie ze pracuje sie dla kasy i tylko dla kasy. Reszta to frazesy. Nawiedzonych jest bardzo malo. Takze nie czuj sie zle, zmien prace podaj rece szefowi i narazie.
Wiesz ze nikogo to nie obchodzi przy rekrutacjach ze czesto w korpo zmieniasz prace nie ? Mowie to jako osoba prowadzaca rekrutacje. Wiekszosc ludzi w korpo wie ze pracuje sie dla kasy i tylko dla kasy. Reszta to frazesy. Nawiedzonych jest bardzo malo. Takze nie czuj sie zle, zmien prace podaj rece szefowi i narazie.


@10minuteman: dokładnie tak!
ok dzieki za info, wiem ze nie zwracaja az tak bardzo ale sam dla siebie chcialbym sie gdzies zagniezdzic i awansowac raz czy dwa w jednej strukturze a nie tak zmieniac i byc ekspertem od wdrazania sie w nowe rzeczy :P
@konciko: przy obecnej inflacji jak nie dostaniesz z 20% podwyżki, to tak jakbyś pracował kolejny rok za mniej. A potem się #!$%@? dziwią, że powstał ten cały "quiet quitting", czyli wypracowywania absolutnego minimum z umowy i zerowe zaangażowanie
@gradekmi: a czyj jak nie pracodawcy? Gdyby pracownikowi było tak dobrze to by firmy nie zmieniał. Ja tam nie mam oporów zmieniać roboty po max 2 latach, jak się komuś to nie podoba to jego problem, moim jest zarabianie jak najlepszych stawek
@gradekmi: Z ciekawosci duzo rekrutujesz ? Bo ja w sumie troche tak (10-20 rozmow technicznych miesiecznie do 3 roznych dzialow). Stad przynajmniej w IT ( wiem rowniez z wlasnego doswiadczenia ) - nikt na to uwagi nie zwraca. Skok co 6msc w IT nikogo nie dziwi o ile nie skaczesz po technologiach - zmiana technologi to problem, firmy - nigdy.

Ah, to moze w druga strone jak jestes zwolennikiem "byc skoczkiem
@10minuteman nie tak dużo, bo nie jestem rekruterem tylko kierownikiem działu. To co piszesz jest prawda ale nie w całej branży IT, a dla samych developerów - i wtedy faktycznie ma to mniejsze znaczenie. Ale już całe obszary analityków, wdrożeń, presales - tam wdrożenie osoby wymaga znacznie więcej czasu i się na to patrzy.
@gradekmi: Ja tez nie jestem rekruterem :P Prowadze zwyczajnie techniczne rozmowy z ludzmi na II etapie rekrutacji ktorych chcemy zatrudnic do naszego zespolu ( plus w ramach pomocy sobie to dla innych dzialow u nas ). Nigdy w cv nie zwracalismy uwagi na to ile firm ktos mial tam wpisanych ( zwykle i tak patrzymy na ostatnie 3 firmy / 5 lat ).

Glownie ludzie sie wywalaja na wiedzy a nie
@gradekmi: a to juz wgl jest problem- ogarniac prace i potrafic pogadac z klientem to w it niestety malo ludzi potrafi a czesc z nich ma jeszcze do tego wady ukryte np zbyt luzno w pracy sie zachowuja albo podrywaja wszystkie kobiety jakie widza nachalnie