Wpis z mikrobloga

Pamiętacie mój post o ratowaniu korala Seriatopora z kilku cudem uratowanych polipów? Tak? To mam dla was jeszcze jedną historię. (ʘʘ)
Rok temu na początku lutego (2022) kupiłem pierwsze szczepki korali, w tym piękną Montipore ,,Bali Pink Samarensis" i niestety po wsadzeniu do akwarium stopniowo padała... Podejrzenia mam takie iż źle ją zaaklimatyzowałem, a druga sprawa ze akwarium było bardzo młode i po prostu jej się nie udało. No i górne zdjęcie na kolarzu w załączniku pokazuje jak wyglądała. Trup. Martwy kawałek wapiennego szkieletu i już puste dziurki po polipach gdzie już nikt nie mieszkał bo jego mieszkańcy (koral SPS to kolonia tycich polipów co sobie działają wspólnie, pomagają i budują szkielet razem - taka klasyfikacja korala jest niepoprawna biologicznie, ale stosowana na potrzeba akwarystyki jak by co) byli martwi.
Smutno mi było, jak zawsze gdy tracę zwierzę. Ah ta próżność ludzka, ryzykują życie zwierząt żeby z próżnych pobudek trzymać je w swoim prywatnym #akwarium
Uznałem, że póki co szkielet zostaje niczym niemy pomnik mojej porażki. To była dobra decyzja. Nie wiem kiedy się zorientowałem ale minęły miesiące aż spod glonów zauważyłem kolor pomarańczowy. Stopniowo co podmianę/serwis usuwałem ostrożnie glony i cyjano którego miałem od groma swojego czasu. Było tam na krawędzi podstawki kilka żywych polipów! zmartwychwstały kurde! Zacząłem dbać by niczym nie zarastały i delikatnie dokarmiać co tydzień. Po 11 miesiącach wygląda tak jak na załączonym zdjęciu ʕʔ Za chwilę będzie elegancki krzak!
W komentarzu załączę również kolejną fajną sprawę. Bejbi polip ,,Dunki" Aussie Ultra Duncanopsammia axifuga i oglądanie jak one rosną i się rozwijają jest cudne! A dunki mocno polecam bo są nieproblematyczne, niewymagające i jedyne co trzeba pilnować to dokarmianie ich. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich
Jak coś to tutaj jest taki mój tag do tego akwarium #morskibaweu

#akwarystyka #hobby #akwarystykamorska
Pobierz I.....j - Pamiętacie mój post o ratowaniu korala Seriatopora z kilku cudem uratowanyc...
źródło: comment_16734362900SOemmwL6bzFkM6lztNp9D.jpg
  • 1