Wpis z mikrobloga

W całej propagandzie ruskich trolli najbardziej po zupie z chomika śmieszyła mnie narracja, że rząd chce przywrócić pobór przez to, że Polska pomaga Ukrainie i poborowi będą walczyć za Ukrainę XD

Gdy w rzeczywistości poboru u nas nie przywrócono tylko dlatego, że Ukraina się trzyma i jeśli da radę się obronić przed ruskimi, to raczej się go nie przywróci, bo władze będą się bały sprzeciwu.

Gdyby jednak Ukraina padła i ruscy by stali pod Lublinem i Rzeszowem, to pobór na pewno zostałby przywrócony, bo nastąpiłaby panika społeczna, a my graniczylibyśmy z ruskimi na prawie całej wschodniej granicy.

#ukraina #rosja #wojsko #wojna #heheszki #humorobrazkowy
s.....i - W całej propagandzie ruskich trolli najbardziej po zupie z chomika śmieszył...

źródło: comment_1673432500i7LwCAXVwzhEjnnpabgoEP.jpg

Pobierz
  • 44
@DrCieplak: Żadnej poważnej ofensywy z Obwodu Kaliningradzkiego nie da się wyprowadzić. Cały jego teren jest w zasięgu artylerii tradycyjnej, rakiet i lotniczej dominacji NATO, będzie służył jako front dywersyjny, twierdza i zawracanie dupy wobec faktycznego frontu ze strony Białorusi, Ukrainy jeśli uda im się ją podporządkować i Państw Bałtyckich - ogólnie pojmując, z Rosji właściwej która jest w stanie zapewnić jakąś głębię strategiczną i wsparcie logistyczne dla zgrupowanych jednostek.
@skitarii: Słuszna uwaga. Naprawdę niewiele brakowało, żeby Rosja docelowo była u naszych granic.

Wystarczy, że upadłby rząd w Kijowie. Zelenski uciekłby na Zachód lub zostałby zabity i Rosja mogłaby rostawiać swoje wojsko na Ukrainie, jak chce... Ukraina bez wsparcia troche by powalczyła i upadła. Potem Rosja z rozpędu bierze Białoruś w jakimś fake'owym referendum i mamy Onuce na północy i całej ścianie wschodniej.

Na szczęście NATO (czyt. USA) dość szybko wsparło
Wystarczy, że upadłby rząd w Kijowie. Zelenski uciekłby na Zachód lub zostałby zabity i Rosja mogłaby rostawiać swoje wojsko na Ukrainie, jak chce... Ukraina bez wsparcia troche by powalczyła i upadła. Potem Rosja z rozpędu bierze Białoruś w jakimś fake'owym referendum i mamy Onuce na północy i całej ścianie wschodniej.


@pragmatyczny_romantyk: dodajmy, że przed atakiem na Ukrainę, Rosja wysuwała bardzo ambitne żądania nawet wobec Polski, czyli wycofanie z naszego kraju wojsk
A dlaczego pod Lublinem i Rzeszowem? Nie wiem na ile znasz geografię ale najbliżej z Rosji jest w Polsce do Gdańska i Olsztyna.


@DrCieplak: może dlatego, że tam byłyby ruskie siły inwazyjne, które dopiero co rozjechałyby Ukrainę?
@skitarii: pobór do wojska w postaci ćwiczeń nie miał na celu przygotować rezerwistów do czegokolwiek, tylko jak za "starych dobrych czasów" zrobić z nich prawie darmową siłę roboczą do latania braków kadrowych. Brakuje ludzi do sprzątania kibli, a nie do nauki strzelania.
pobór do wojska w postaci ćwiczeń nie miał na celu przygotować rezerwistów do czegokolwiek, tylko jak za "starych dobrych czasów" zrobić z nich prawie darmową siłę roboczą do latania braków kadrowych. Brakuje ludzi do sprzątania kibli, a nie do nauki strzelania.


@El_mirabel: brednie. Kible się sprząta w klasycznej Zetce, a obowiązkowe ćwiczenia wojskowe są po to, żeby zgadzała się liczba żołnierzy chociaż na papierze.

Ćwiczenia rezerwy są od lat i nikt
to w końcu rosja jest potężna i trzeba jej się bać

czy jej wojsko #!$%@? ziemię XD?

bo już nie wiem którą retorykę mam wybrać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@harold97: jako przegryw i nieudacznik społeczny, najpewniej i tak wybierzesz tą retorykę, która będzie odwrotna do tej która obowiązuje, bo cię frustracja wobec społeczeństwa dusi, czyż nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na szczęście większość
@skitarii: w sensie piszesz tak jak ci pasuje i raz rosja to ktoś na miarę USA a drugim razem to już nic nie liczący się śmieć ?
to chciałeś powiedzieć ? czyż nie ?( ͡° ͜ʖ ͡°)
w sensie piszesz tak jak ci pasuje i raz rosja to ktoś na miarę USA a drugim razem to już nic nie liczący się śmieć ?

to chciałeś powiedzieć ? czyż nie ?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@harold97: w sensie, że pisałem o tym co by było gdyby zgodnie z życzeniem sfrustrowanych nieudaczników, nikt Ukrainie nie pomógł i ta by przegrała ( ͡° ͜ʖ ͡°
XD #!$%@? mnie twoja wiara, że to od wielkiej polszy zależy czy ukraina przetrwa czy nie xD


@harold97: a gdzie ja coś takiego pisałem? XD

No ale dobrze, że zdajesz sobie sprawę z tego, że twoje zdanie gówno znaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@skitarii: No cały twój mem jest w takim tonie jakby to coś zależało od tego jakie zdanie ma random z polski xD wiec nie wciskaj kitu jak ukraińscy oligarchowie polaczkom
Mam nadzieję, że ty nie masz megalomanii i wiesz, że twoja, ba całej polski gówno znaczy misiaczku
No cały twój mem jest w takim tonie jakby to coś zależało od tego jakie zdanie ma random z polski xD wiec nie wciskaj kitu jak ukraińscy oligarchowie polaczkom


@harold97: frustracja dopowiada ci rzeczy, których nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam nadzieję, że ty nie masz megalomanii i wiesz, że twoja, ba całej polski gówno znaczy misiaczku


No, Polska akurat ma kluczowe znaczenie dla przetrwania Ukrainy,
@skitarii: Tak często o tym wspominasz, że wyczuwam kompleksy i przenosisz na mnie swoje piwniczne życie xD

To przez nas przechodzi wsparcie czy my te wsparcie dajemy ? XD ja piszę, że nasze wsparcie nic nie znaczy a ty, że przez nas wsparcie innych przechodzi XD ja o kole ty o wole XD i taka to rozmowa z frustratem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak często o tym wspominasz, że wyczuwam kompleksy i przenosisz na mnie swoje piwniczne życie xD


@harold97: nie, po prostu znam twoją działalność i widzę, że te twoje "alternatywne" brednie rodzą się na glebie przegrywizmu życiowego i frustracji XD

To przez nas przechodzi wsparcie czy my te wsparcie dajemy ? XD


To i to. Dajemy wsparcie, ale bez naszego terenu dużo trudniej byłoby dostarczać Ukrainie cokolwiek.

ja piszę, że nasze wsparcie